Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(DR6052-810)
NIKE

NIKE Zoom Vapor 15 Academy Q

Претходна цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike ZOOM VAPOR 15 ACADEMY Q се детски патики за фудбал за тинејџери кои ги ставаат вашите фудбалски вештини во центарот на вниманието. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. Зачудувачкиот футуристички изглед и текстураниот дизајн помагаат да се контролира топката додека шутирате кон голот или додавате на соиграчите. Кожниот и синтетичкиот горен дел совршено нежно ги обвиткува вашите стапала, а во исто време им ја дава потребната цврстина. Јазикот и јазичето на петицата го олеснуваат облекуваат и соблекуваат. Доколку сакате беспрекорна удобност и кондиција, совршена контрола на топката и прецизни удари и додавања, овие Nike патики се вашиот идеален избор. Гумениот ѓон обезбедува повеќенасочно држење и дава сигурност на вашиот чекор. Спецификација: Детски патики за фудбал Состав: 79% кожа и 21% синтетика Јазик и јазиче за пети Плиток профил.
Подетално

Nike ZOOM VAPOR 15 ACADEMY Q се детски патики за фудбал за тинејџери кои ги ставаат вашите фудбалски вештини во центарот на вниманието. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. Зачудувачкиот футуристички изглед и текстураниот дизајн помагаат да се контролира топката додека шутирате кон голот или додавате на соиграчите. Кожниот и синтетичкиот горен дел совршено нежно ги обвиткува вашите стапала, а во исто време им ја дава потребната цврстина. Јазикот и јазичето на петицата го олеснуваат облекуваат и соблекуваат. Доколку сакате беспрекорна удобност и кондиција, совршена контрола на топката и прецизни удари и додавања, овие Nike патики се вашиот идеален избор. Гумениот ѓон обезбедува повеќенасочно држење и дава сигурност на вашиот чекор.
Спецификација:

 • Детски патики за фудбал
 • Состав: 79% кожа и 21% синтетика
 • Јазик и јазиче за пети
 • Плиток профил

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош