Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DM0825-002)
NIKE

NIKE GIANNIS IMMORTALITY 2

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike GIANNIS IMMORTALITY 2 машките патики за кошарка се инспирирани од неверојатните способности на познатиот кошаркар. Долниот дел на патиката е закривен од петицата до прстите, за мазен, сигурен чекор. Деловите исполнети со пена помагаат да се намали тежината и да се обезбеди оптимална респонзивност и повеќе простор. Гумениот ѓон е делумно поделен со жлебови и се обвиткува од внатрешната страна во близина на предниот дел. Ова ѝ овозможува на гумата да се свиткува и да управува со стисокот. Мрежестиот горен дел е прозрачен и лесен. Внатрешната лента преку средното стапало го одржува стапалото стабилно за време на движењето. Горниот дел на петицата создава сигурна и удобна потпора на задниот дел на стапалото. Обликуваниот ѓон во пределот на петицата е дизајниран за оптимална удобност, секој пат кога петата ќе удри во земјата. Спецификација: Плиток профил Врвки Мрежесто горниште Среден ѓон од пена Гумен ѓон.
Подетално

Nike GIANNIS IMMORTALITY 2 машките патики за кошарка се инспирирани од неверојатните способности на познатиот кошаркар. Долниот дел на патиката е закривен од петицата до прстите, за мазен, сигурен чекор. Деловите исполнети со пена помагаат да се намали тежината и да се обезбеди оптимална респонзивност и повеќе простор. Гумениот ѓон е делумно поделен со жлебови и се обвиткува од внатрешната страна во близина на предниот дел. Ова ѝ овозможува на гумата да се свиткува и да управува со стисокот. Мрежестиот горен дел е прозрачен и лесен. Внатрешната лента преку средното стапало го одржува стапалото стабилно за време на движењето. Горниот дел на петицата создава сигурна и удобна потпора на задниот дел на стапалото. Обликуваниот ѓон во пределот на петицата е дизајниран за оптимална удобност, секој пат кога петата ќе удри во земјата.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежесто горниште
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош