Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex
Женски патики за трчање
Код на производ:
(FB2194-600)
NIKE

NIKE React Pegasus Trail 4 Gore-Tex

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 36 22.1
 • 4 34.5 21
 • 4.5 35 21.5
 • 5 35.5 22
 • 5.5 36 22.5
 • 6 36.5 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
 • 9 40.5 26
 • 9.5 41 26.5
 • 10 42 27
 • 10.5 42.5 27.5
 • 11 43 28
 • 11.5 44 28.5
 • 12 44.5 29
 • 13 45.5 30
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike React Pegasus Trail 4 GORE-TEX се женски водоотпорни патики за трчање. Создаден за оние моменти кога не сакате да се вратите назад без оглед на препреките пред вас. Слојот GORE-TEX помага да се спречи пенетрација на вода, така што вашите стапала да останат суви. Дополнително, целосно новата газа на потпетици е повисока за да спречи дополнителни остатоци и вода да влезат во вашите патики. Технологијата Nike React е лесна; издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичињата за петицата и јазикот овозможуваат лесно облекување и соблекување. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон со изразени гумени обрасци обезбедува одлично држење дури и кога се движите по угорнина или удолница. Доколку сакате да ги одржувате стапалата суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот идеален сојузник. Спецификација: Женски водоотпорни патики за трчање Технологија Nike React Слој GORE-TEX Јазичиња на петицата и јазикот Рефлектирачки детали Гумен ѓон со изразен дезен.
Подетално

Nike React Pegasus Trail 4 GORE-TEX се женски водоотпорни патики за трчање. Создаден за оние моменти кога не сакате да се вратите назад без оглед на препреките пред вас. Слојот GORE-TEX помага да се спречи пенетрација на вода, така што вашите стапала да останат суви. Дополнително, целосно новата газа на потпетици е повисока за да спречи дополнителни остатоци и вода да влезат во вашите патики. Технологијата Nike React е лесна; издржлива пена под вашите стапала која обезбедува лесно амортизирање и ја подобрува удобноста. Јазичињата за петицата и јазикот овозможуваат лесно облекување и соблекување. Гумата околу предниот дел на патиката обезбедува дополнителна издржливост. Гумениот ѓон со изразени гумени обрасци обезбедува одлично држење дури и кога се движите по угорнина или удолница. Доколку сакате да ги одржувате стапалата суви на влажни и нерамни патеки и да уживате во трчањето во секоја ситуација, овие Nike патики се вашиот идеален сојузник.
Спецификација:

 • Женски водоотпорни патики за трчање
 • Технологија Nike React
 • Слој GORE-TEX
 • Јазичиња на петицата и јазикот
 • Рефлектирачки детали
 • Гумен ѓон со изразен дезен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5 36 22.1
  4 34.5 21
  4.5 35 21.5
  5 35.5 22
  5.5 36 22.5
  6 36.5 23
  6.5 37.5 23.5
  7 38 24
  7.5 38.5 24.5
  8 39 25
  8.5 40 25.5
  9 40.5 26
  9.5 41 26.5
  10 42 27
  10.5 42.5 27.5
  11 43 28
  11.5 44 28.5
  12 44.5 29
  13 45.5 30
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош