Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Huarache Run
NIKE Air Huarache Run
NIKE Air Huarache Run
NIKE Air Huarache Run
NIKE Air Huarache Run
NIKE Air Huarache Run
NIKE Air Huarache Run
NIKE Air Huarache Run
Детски патики
Код на производ:
(DO6491-001)
NIKE

NIKE Air Huarache Run

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
7.790 ДЕН
Моментална цена
7.790 ДЕН
Цена со попуст
5.453 ДЕН
Заштеда: 2.337 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за удобност, детските патики Nike Air Huarache Run се непогрешлив избор во секоја комбинација на животниот стил. Мазната кожа на горниот дел е комбинирана со прозрачност, совршено сјајна ткаенина слична на неопренови. Иконското засилување во пределот на петицата со врежано лого со букви го задржува оригиналниот стил на тркање од 90-тите. Првично направен за тркачки перформанси, единицата Air Max обезбедува чувство на мека удобност. Средниот ѓон од пена придонесува за удобност, а гумениот ѓон обезбедува издржливост и добро држење. Спецификација: Детски патики за поголеми деца – lifestyle Горен дел: природна кожа, синтетичка, текстил Среден ѓон од пена Единица за воздух Air Max Гумен ѓон.
Подетално

Дизајнирани за удобност, детските патики Nike Air Huarache Run се непогрешлив избор во секоја комбинација на животниот стил. Мазната кожа на горниот дел е комбинирана со прозрачност, совршено сјајна ткаенина слична на неопренови. Иконското засилување во пределот на петицата со врежано лого со букви го задржува оригиналниот стил на тркање од 90-тите. Првично направен за тркачки перформанси, единицата Air Max обезбедува чувство на мека удобност. Средниот ѓон од пена придонесува за удобност, а гумениот ѓон обезбедува издржливост и добро држење. Спецификација:

 • Детски патики за поголеми деца – lifestyle
 • Горен дел: природна кожа, синтетичка, текстил
 • Среден ѓон од пена
 • Единица за воздух Air Max
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DH9738-101
  6.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DH9388-004
  4.854 ДЕН
  Заштеда 40%
  8.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CZ4652-001
  7.592 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.490 ДЕН
  Помош