Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC
Детски патики
Код на производ:
(CV0826-090)
NIKE

NIKE Mercurial Vapor 14 Club IC

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.163 ДЕН
Заштеда: 927 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10\.C 27.5 16.5
 • 11C 28 17
 • 11\.C 28.5 17.5
 • 12C 29.5 18
 • 12\.C 30 18.5
 • 13C 31 19
 • 13\.C 31.5 19.5
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Детските фудбалски патики Nike Mercurial Vapor 14 Club IC ви даваат брзина на улица, терен или затворен терен. Моделот со шевронен на дното обезбедува подобро држење за време на игра на мали терени, а цврстата текстура на горниот дел ви дава прецизна контрола на топката при дриблинг со поголема брзина. Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што на овие патики им дава издржливост и ви го олеснува чистењето. Благодарение на истражувањето од експерти во полето на движење на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран за влечење во повеќе насоки на улица, терен или внатрешен фудбалски терен.Спецификација:За на улица, терен или фудбалска салаВрвкиИздржлив синтетички горен дел кој лесно се одржуваЃон кој не остава траги.
Подетално

Детските фудбалски патики Nike Mercurial Vapor 14 Club IC ви даваат брзина на улица, терен или затворен терен. Моделот со шевронен на дното обезбедува подобро држење за време на игра на мали терени, а цврстата текстура на горниот дел ви дава прецизна контрола на топката при дриблинг со поголема брзина. Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што на овие патики им дава издржливост и ви го олеснува чистењето. Благодарение на истражувањето од експерти во полето на движење на играчите, гумениот надворешен ѓон е дизајниран за влечење во повеќе насоки на улица, терен или внатрешен фудбалски терен.
Спецификација:

 • За на улица, терен или фудбалска сала
 • Врвки
 • Издржлив синтетички горен дел кој лесно се одржува
 • Ѓон кој не остава траги

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10"C 27.5 16.5
  11C 28 17
  11"C 28.5 17.5
  12C 29.5 18
  12"C 30 18.5
  13C 31 19
  13"C 31.5 19.5
  1Y 32 20
  1"Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2"Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3"Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4"Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5"Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6"Y 39 24.5
  7Y 40 25
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DH7723-480
  2.863 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CV0792-600
  Nike JR. SUPERFLY 8 CLUB IC се детски патики за фудбал . Second-Skin Fit технологијата ...
  2.653 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CV0795-600
  Nike JR. SUPERFLY 8 CLUB TF се детски патики за фудбал . Second-Skin Fit технологијата ...
  2.653 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.790 ДЕН
  Помош