Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
adidas Clubcourt
Машки патики за тенис
Код на производ:
(H68184)
adidas

adidas Clubcourt

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
4.888 ДЕН
Моментална цена
4.888 ДЕН
Цена со попуст
3.422 ДЕН
Заштеда: 1.466 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Разгалете ги вашите стапала со чиста удобност што доаѓа со машките патики на adidas CLUBCOURT. Инспирирани од класичните тениски модели, овие патики зрачат со удобност од пети до прстите. Тие се дизајнирани за денови кога сакате поголема удобност која трае. Клучот е во влошката на Cloudfoam Comfort, која обезбедува амортизирано чувство од моментот кога ќе влезете во овие патики. Средниот ѓон е опремен со Cloudfoam Super технологија за мекост при секој чекор, додека кожниот горен дел дава адаптивна поддршка на вашите стапала додека се движите. Гумениот ѓон е подготвен да го следи вашето активно темпо и да ги освои модерните градски површини. Спецификација:• Машки патики – lifestyle • Кожен горен дел• Cloudfoam Comfort мека и дише влошка• Синтетичка постава• Cloudfoam Super среден ѓон• Гумен ѓон.
Подетално

Разгалете ги вашите стапала со чиста удобност што доаѓа со машките патики на adidas CLUBCOURT. Инспирирани од класичните тениски модели, овие патики зрачат со удобност од пети до прстите. Тие се дизајнирани за денови кога сакате поголема удобност која трае. Клучот е во влошката на Cloudfoam Comfort, која обезбедува амортизирано чувство од моментот кога ќе влезете во овие патики. Средниот ѓон е опремен со Cloudfoam Super технологија за мекост при секој чекор, додека кожниот горен дел дава адаптивна поддршка на вашите стапала додека се движите. Гумениот ѓон е подготвен да го следи вашето активно темпо и да ги освои модерните градски површини. Спецификација:
• Машки патики – lifestyle
• Кожен горен дел
• Cloudfoam Comfort мека и дише влошка
• Синтетичка постава
• Cloudfoam Super среден ѓон
• Гумен ѓон

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Машки
Намена Тенис
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14- 50 2/3 31.4
15 51 1/3 31.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6
7 40 2/3 25
7- 41 1/3 25.5
8 42 25.9
8- 42 2/3 26.3
9 43 1/3 26.7
9- 44 27.1
10 44 2/3 27.6
10- 45 1/3 28
11 46 28.4
11- 46 2/3 28.8
12 47 1/3 30.5
12- 48 29.7
13 48 2/3 30.1
13- 49 1/3 30.5
14 50 31
Оставите оценка
Trenutno nema komentara
Помош