Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
ASICS Court Ff Novak
Машки патики за тенис
Код на производ:
(1041A344-960)
ASICS

ASICS Court Ff Novak

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Цена со попуст
9.112 ДЕН
Заштеда: 2.278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS COURT FF NOVAK се машки патики за тенис кои максимално ги користат модерните технологии. Патиките што ги носи големиот и неповторлив тениски шампион Новак Ѓоковиќ ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Главната карактеристика на овие чевли е стабилноста што ви е потребна додека се движите по основната линија, за да можете да го фокусирате вашето внимание на топката. Средниот ѓон FLITEFOAM™ на чевелот обезбедува чекор со поголема реакција и супериорна удобност, додека стратешкото поставување на технологијата GEL™ во предниот дел и задниот дел обезбедува напредно амортизирање при остри промени во насоката. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Вкочанетоста на технологијата TRUSSTIC™ ја зголемува стабилноста и го намалува непотребното извртување, додека летате по основната линија, како вашиот идол Новак. Гумениот ѓон е издржлив и обезбедува супериорно држење. Без разлика дали играте тенис професионално или рекреативно, овие ASICS патики се ваш незаменлив сојузник. Спецификација: Машки патики за тенис FLITEFOAM™ среден ѓон Класично врвкање Плиток профил GEL™ технологија TRUSSTIC™ технологија Гумен ѓон.
Подетално

ASICS COURT FF NOVAK се машки патики за тенис кои максимално ги користат модерните технологии. Патиките што ги носи големиот и неповторлив тениски шампион Новак Ѓоковиќ ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Главната карактеристика на овие чевли е стабилноста што ви е потребна додека се движите по основната линија, за да можете да го фокусирате вашето внимание на топката. Средниот ѓон FLITEFOAM™ на чевелот обезбедува чекор со поголема реакција и супериорна удобност, додека стратешкото поставување на технологијата GEL™ во предниот дел и задниот дел обезбедува напредно амортизирање при остри промени во насоката. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Вкочанетоста на технологијата TRUSSTIC™ ја зголемува стабилноста и го намалува непотребното извртување, додека летате по основната линија, како вашиот идол Новак. Гумениот ѓон е издржлив и обезбедува супериорно држење. Без разлика дали играте тенис професионално или рекреативно, овие ASICS патики се ваш незаменлив сојузник.
Спецификација:

 • Машки патики за тенис
 • FLITEFOAM™ среден ѓон
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • GEL™ технологија
 • TRUSSTIC™ технологија
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Тенис
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1041A221-500
  4.403 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.290 ДЕН
  Помош