Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
NIKE Air Max 270
Детски патики
Код на производ:
(943345-110)
NIKE

NIKE Air Max 270

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Цена со попуст
5.733 ДЕН
Заштеда: 2.457 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Max 270 се детски патики, дизајнирани пред се за удобност, тие се непогрешлив избор за вашите малечки. Плетениот синтетички горен дел обезбедува дише и ги одржува вашите стапала свежи наутро. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. Еластичната конструкција налик на чорап создава персонализирано вклопување и се чувствува како патиката да е дел од вашето стапало. Nike Air Max 270 го доби своето име не случајно, атрактивната и особено видлива воздушна единица е поставена директно под петицата и јасно е што значи - 270 степени од најдобрата удобност и моден стил. Спецификација:• Детски патики• Синтетички горен дел• Среден ѓон од пена• Единица за воздух Air Max• Гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Max 270 се детски патики, дизајнирани пред се за удобност, тие се непогрешлив избор за вашите малечки. Плетениот синтетички горен дел обезбедува дише и ги одржува вашите стапала свежи наутро. Средниот ѓон од пена дава чувство на мекост, леснотија и удобност. Еластичната конструкција налик на чорап создава персонализирано вклопување и се чувствува како патиката да е дел од вашето стапало. Nike Air Max 270 го доби своето име не случајно, атрактивната и особено видлива воздушна единица е поставена директно под петицата и јасно е што значи - 270 степени од најдобрата удобност и моден стил.
Спецификација:
• Детски патики
• Синтетички горен дел
• Среден ѓон од пена
• Единица за воздух Air Max
• Гумен ѓон

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
11C 28 17
12C 29.5 18
13C 31 19
1Y 32 20
1.5Y 33 20.5
2Y 33.5 21
2.5Y 34 21.5
3Y 35 22
3.5Y 35.5 22.5
4Y 36 23
4.5Y 36.5 23.5
5Y 37.5 23.5
5.5Y 38 24
6Y 38.5 24
6.5Y 39 24.5
7Y 40 25
10.5 27.5 16.5
11.5 28.5 17.5
12.5 30 18.5
13.5 31.5 19.5
Оставите оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики DH9738-101
6.552 ДЕН
Заштеда 20%
8.190 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики DH9388-004
4.854 ДЕН
Заштеда 40%
8.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Патики CZ4652-001
7.592 ДЕН
Заштеда 20%
9.490 ДЕН
Помош