Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc
Машки патики за тенис
Код на производ:
(1041A193-407)
ASICS

ASICS Gel-Game 8 CLAY/Oc

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-GAME 8 CLAY/OC се машки патики за тенис кои максимално ги користат модерните технологии. Патиките се идеални за рекреативци. Се обидовме да ги задржиме одличните карактеристики за поддршка, а нашиот особен фокус за оваа сезона беше да ја подобриме вентилацијата и флексибилноста. Горниот дел со отворена мрежа совршено меко ги обвиткува вашите стапала, а во исто време ја обезбедува потребната цврстина и максимална дишливост, со што ги одржува вашите стапала свежи наутро. Има и тапацир од синтетичка кожа и полиуретанска фолија која нуди подобрена стабилност при нагли движења. Комбинацијата на EVA пена во средниот ѓон со технологијата GEL™ обезбедува напредно амортизирање при остри промени на правецот. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Вкочанетоста на технологијата TRUSSTIC™ ја зголемува стабилноста и го намалува непотребното извртување, додека брзо се движите од едната до другата страна на полето. Подобрениот гумен надворешен ѓон нуди подобра флексибилност и издржливост на тешките терени од глина. Фрлете ги овие стилски ASICS патики и дајте го најдоброто во вашата омилена игра. Спецификација: Машки патики за тенис Горниот дел од синтетичка кожа, мрежа и PU фолија Класично врвкање Плиток профил GEL™ технологија ЕВА пена TRUSSTIC™ технологија Гумен ѓон.
Подетално

ASICS GEL-GAME 8 CLAY/OC се машки патики за тенис кои максимално ги користат модерните технологии. Патиките се идеални за рекреативци. Се обидовме да ги задржиме одличните карактеристики за поддршка, а нашиот особен фокус за оваа сезона беше да ја подобриме вентилацијата и флексибилноста. Горниот дел со отворена мрежа совршено меко ги обвиткува вашите стапала, а во исто време ја обезбедува потребната цврстина и максимална дишливост, со што ги одржува вашите стапала свежи наутро. Има и тапацир од синтетичка кожа и полиуретанска фолија која нуди подобрена стабилност при нагли движења. Комбинацијата на EVA пена во средниот ѓон со технологијата GEL™ обезбедува напредно амортизирање при остри промени на правецот. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Вкочанетоста на технологијата TRUSSTIC™ ја зголемува стабилноста и го намалува непотребното извртување, додека брзо се движите од едната до другата страна на полето. Подобрениот гумен надворешен ѓон нуди подобра флексибилност и издржливост на тешките терени од глина. Фрлете ги овие стилски ASICS патики и дајте го најдоброто во вашата омилена игра.
Спецификација:

 • Машки патики за тенис
 • Горниот дел од синтетичка кожа, мрежа и PU фолија
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • GEL™ технологија
 • ЕВА пена
 • TRUSSTIC™ технологија
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Тенис
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1041A344-960
  9.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1041A221-500
  4.403 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.290 ДЕН
  Помош