Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
ASICS Gel-Cumulus 24 Tr
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B572-300)
ASICS

ASICS Gel-Cumulus 24 Tr

Претходна цена
9.890 ДЕН
Моментална цена
9.890 ДЕН
Цена со попуст
7.912 ДЕН
Заштеда: 1.978 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-CUMULUS 24 TR се машки патики за трчање дизајнирани за ваше задоволство и уживање. Функционални патики кои ви овозможуваат да се фокусирате на километрите пред вас и да ги поминете во најкраток временски период. Дел од нашата колекција NATURE BATHING™, овие патики се инспирирани од јапонската фраза „shirin ioku“. Нивната боја црпи инспирација од смирувачките нијанси кои се наоѓаат во природата. Дизајнираната мрежа во горниот дел одлично се вклопува на стапалото, нуди добра дишеност и ги одржува стапалата суви и свежи за време на најинтензивните активности. FLITEFOAM™ перничето во средниот ѓон ги прави овие патики лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време обезбедува помек допир. Патиките се со плиток профил, класична врвка со подобрено вклопување во горниот дел од петицата. Логото на ASICS јасно ја истакнува вашата љубов кон брендот. Гумениот ѓон обезбедува совршено вклопување. Доколку сакате максимална поддршка при трчање, овие ASICS патики се вашиот идеален избор. Спецификација: Машки патики за трчање Класично врвкање Плиток профил Подобрено вклопување во горниот дел на петицата FLITEFOAM™ подлога Лого на ASICS Гумен ѓон.
Подетално

ASICS GEL-CUMULUS 24 TR се машки патики за трчање дизајнирани за ваше задоволство и уживање. Функционални патики кои ви овозможуваат да се фокусирате на километрите пред вас и да ги поминете во најкраток временски период. Дел од нашата колекција NATURE BATHING™, овие патики се инспирирани од јапонската фраза „shirin ioku“. Нивната боја црпи инспирација од смирувачките нијанси кои се наоѓаат во природата. Дизајнираната мрежа во горниот дел одлично се вклопува на стапалото, нуди добра дишеност и ги одржува стапалата суви и свежи за време на најинтензивните активности. FLITEFOAM™ перничето во средниот ѓон ги прави овие патики лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време обезбедува помек допир. Патиките се со плиток профил, класична врвка со подобрено вклопување во горниот дел од петицата. Логото на ASICS јасно ја истакнува вашата љубов кон брендот. Гумениот ѓон обезбедува совршено вклопување. Доколку сакате максимална поддршка при трчање, овие ASICS патики се вашиот идеален избор.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • Подобрено вклопување во горниот дел на петицата
 • FLITEFOAM™ подлога
 • Лого на ASICS
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B338-016
  4.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B329-301
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B440-003
  9.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.890 ДЕН
  Помош