Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
adidas X SPEEDPORTAL.1 FG
Машки копачки
Код на производ:
(GW8427)
adidas

adidas X SPEEDPORTAL.1 FG

Претходна цена
15.388 ДЕН
Моментална цена
15.388 ДЕН
Цена со попуст
10.772 ДЕН
Заштеда: 4.616 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Стилски и исклучително удобни, adidas X SPEEDPORTAL.1 AG машките копачки за фудбал поддржуваат моментални реакции со еластична Carbitex карбонска плоча со целосна должина. Двата дополнителни крампони на предната страна нудат дополнителна поддршка. Speedskin горништето го прегрнува стапалото за удобно вклопување. Прилагодливиот PRIMEKNIT отвор на патиката го заклучува вашето стапало, обезбедувајќи поддршка во секој момент. Двете удобни влошки обезбедуваат удобност и стабилност на стапалата, за да се спречи лизгање. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси. Спецификација: Дизајнирани за игра на вештачка трева Плиток профил Врвки Два дополнителни крампони на предната страна Speedskin горниште Обликувана 3D потпетица PRIMEKNIT отвор Carbitex карбонска плоча.
Подетално

Стилски и исклучително удобни, adidas X SPEEDPORTAL.1 AG машките копачки за фудбал поддржуваат моментални реакции со еластична Carbitex карбонска плоча со целосна должина. Двата дополнителни крампони на предната страна нудат дополнителна поддршка. Speedskin горништето го прегрнува стапалото за удобно вклопување. Прилагодливиот PRIMEKNIT отвор на патиката го заклучува вашето стапало, обезбедувајќи поддршка во секој момент. Двете удобни влошки обезбедуваат удобност и стабилност на стапалата, за да се спречи лизгање. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси.
Спецификација:

 • Дизајнирани за игра на вештачка трева
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Два дополнителни крампони на предната страна
 • Speedskin горниште
 • Обликувана 3D потпетица
 • PRIMEKNIT отвор
 • Carbitex карбонска плоча

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош