Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
NIKE Flex Advance SE
Детски патики
Код на производ:
(DQ7109-400)
NIKE

NIKE Flex Advance SE

Претходна цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Цена со попуст
3.672 ДЕН
Заштеда: 918 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1C 1C
 • 2.5C 18 8.5
 • 3.5C 19 9.5
 • 4.5C 20 10.5
 • 5.5C 21.5 11.5
 • 6.5C 22.5 12.5
 • 7.5C 24 13.5
 • 8.5C 25.5 14.5
 • 9.5C 26.5 15.5
 • 2C 17 8
 • 3C 18.5 9
 • 4C 19.5 10
 • 5C 21 11
 • 6C 22 12
 • 7C 23.5 13
 • 8C 25 14
 • 9C 26 15
 • 10C 27 16
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Flex Advance SE чизми за машки бебиња затоа што најмладите членови на семејството заслужуваат незаборавна зима во Nike спортските обувки. Моделот е инспириран од детската имагинација. Интересните графики и животинскиот принт носат отпечатоци од шепи и детали кои наликуваат на крзно за да ја поттикнат креативноста и авантурата на вашето малечко. Следете ги трагите на малите стапала додека лазат и ги прават првите чекори на снегот. Отворот на чизмата е широк, така што стапалото кое расте лесно може да се вметне внатре. Јазичето за влечење на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето. Вкрстеното ременче може лесно да се прицврсти со една рака за цврсто вклопување. Издржливиот комфор значи комбинација од мек текстил и синтетичка кожа. Гумениот ѓон е оптимизиран за различни површини и спречува лизгање. Спецификација: Чизми за бебиња Јазиче за повлекување Прицврстување со вкрстен ремен Состав на горниште: синтетика Гумен ѓон .
Подетално

Nike Flex Advance SE чизми за машки бебиња затоа што најмладите членови на семејството заслужуваат незаборавна зима во Nike спортските обувки. Моделот е инспириран од детската имагинација. Интересните графики и животинскиот принт носат отпечатоци од шепи и детали кои наликуваат на крзно за да ја поттикнат креативноста и авантурата на вашето малечко. Следете ги трагите на малите стапала додека лазат и ги прават првите чекори на снегот. Отворот на чизмата е широк, така што стапалото кое расте лесно може да се вметне внатре. Јазичето за влечење на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето. Вкрстеното ременче може лесно да се прицврсти со една рака за цврсто вклопување. Издржливиот комфор значи комбинација од мек текстил и синтетичка кожа. Гумениот ѓон е оптимизиран за различни површини и спречува лизгање.
Спецификација:

 • Чизми за бебиња
 • Јазиче за повлекување
 • Прицврстување со вкрстен ремен
 • Состав на горниште: синтетика
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1C
  2.5C 18 8.5
  3.5C 19 9.5
  4.5C 20 10.5
  5.5C 21.5 11.5
  6.5C 22.5 12.5
  7.5C 24 13.5
  8.5C 25.5 14.5
  9.5C 26.5 15.5
  2C 17 8
  3C 18.5 9
  4C 19.5 10
  5C 21 11
  6C 22 12
  7C 23.5 13
  8C 25 14
  9C 26 15
  10C 27 16
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 704950-041
  3.353 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DD1646-110
  2.395 ДЕН
  Заштеда 50%
  4.790 ДЕН
  Помош