Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
ASICS Gel-Nimbus 24
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B359-403)
ASICS

ASICS Gel-Nimbus 24

Претходна цена
11.890 ДЕН
Моментална цена
11.890 ДЕН
Цена со попуст
9.512 ДЕН
Заштеда: 2.378 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-NIMBUS 24 се машки патики за трчање дизајнирани да одговорат на сите предизвици на патеката. Идеални патики за трчање за долги растојанија. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во трчањето. Создава помеко слетување со секој чекор и е полесен за 20 грама од претходната верзија, што ве прави уште побрзи. Меката мрежа во горниот дел овозможува одлично дишење, а флексибилната плоча во средината на стапалото ги прави овие патики уште поудобни. FF BLAST™ PLUS перничето во средниот ѓон ги прави патиките лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време создава помек допир. Овој материјал, исто така, помага да се зголемат својствата за враќање на патиките за време на фазата на ослободување. Системот со GEL® технологија обезбедува заштита од вибрации, напред и назад, ги апсорбира вибрациите при трчање. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Доколку сакате најдобри резултати на подолги патеки, овие ASICS патики се вашиот идеален и незаменлив сојузник. Спецификација: Машки патики за трчање Класично врвкање Плиток профил GEL® технологија FF BLAST™ PLUS подлога Гумен ѓон.
Подетално

ASICS GEL-NIMBUS 24 се машки патики за трчање дизајнирани да одговорат на сите предизвици на патеката. Идеални патики за трчање за долги растојанија. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во трчањето. Создава помеко слетување со секој чекор и е полесен за 20 грама од претходната верзија, што ве прави уште побрзи. Меката мрежа во горниот дел овозможува одлично дишење, а флексибилната плоча во средината на стапалото ги прави овие патики уште поудобни. FF BLAST™ PLUS перничето во средниот ѓон ги прави патиките лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време создава помек допир. Овој материјал, исто така, помага да се зголемат својствата за враќање на патиките за време на фазата на ослободување. Системот со GEL® технологија обезбедува заштита од вибрации, напред и назад, ги апсорбира вибрациите при трчање. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Доколку сакате најдобри резултати на подолги патеки, овие ASICS патики се вашиот идеален и незаменлив сојузник.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • GEL® технологија
 • FF BLAST™ PLUS подлога
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B338-016
  4.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B572-300
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B329-301
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Помош