Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
ASICS Gel-Trabuco 10 GTX
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B328-002)
ASICS

ASICS Gel-Trabuco 10 GTX

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
9.990 ДЕН
Моментална цена
9.990 ДЕН
Цена со попуст
7.992 ДЕН
Заштеда: 1.998 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-TRABUCO 10 GTX се машки патики, особено погодни за нерамен терен. Не дозволувајте лошото време да ви ги расипе плановите за викенд, упатете се кон омиленото планинарење или патека. Новата верзија на овие патики е надополнета со горен дел од GORE-TEX™ кој спречува кал и дожд да навлезат во вашите стапала и на тој начин ги одржува суви. Удобноста доаѓа од мекиот среден ѓон и единицата за амортизација со технологија GEL™, стратешки поставена таму каде што на тркачите им е потребна најголема апсорпција на удари. Патиките се со плиток профил и класични врвки. Ѓонот е формиран со технологија ASICS GRIP™ и техничка шема на шарите, која обезбедува одлично држење на сите видови терени и дава доверба на вашиот чекор. Облечете ги овие водоотпорни патики ASICS и уживајте во природата во сите временски услови. Спецификација: Машки трејл патики Класично врвкање Плиток профил GEL™ технологија Горен GORE-TEX™ Технологија на гумен ѓон ASICSGRIP™.
Подетално

ASICS GEL-TRABUCO 10 GTX се машки патики, особено погодни за нерамен терен. Не дозволувајте лошото време да ви ги расипе плановите за викенд, упатете се кон омиленото планинарење или патека. Новата верзија на овие патики е надополнета со горен дел од GORE-TEX™ кој спречува кал и дожд да навлезат во вашите стапала и на тој начин ги одржува суви. Удобноста доаѓа од мекиот среден ѓон и единицата за амортизација со технологија GEL™, стратешки поставена таму каде што на тркачите им е потребна најголема апсорпција на удари. Патиките се со плиток профил и класични врвки. Ѓонот е формиран со технологија ASICS GRIP™ и техничка шема на шарите, која обезбедува одлично држење на сите видови терени и дава доверба на вашиот чекор. Облечете ги овие водоотпорни патики ASICS и уживајте во природата во сите временски услови. Спецификација:

 • Машки трејл патики
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • GEL™ технологија
 • Горен GORE-TEX™
 • Технологија на гумен ѓон ASICSGRIP™

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B338-016
  4.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B572-300
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B329-301
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Помош