Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
NIKE Air Flight Lite Mid
Машки патики
Код на производ:
(DJ2518-101)
NIKE

NIKE Air Flight Lite Mid

Претходна цена
8.490 ДЕН
Моментална цена
8.490 ДЕН
Цена со попуст
4.245 ДЕН
Заштеда: 4.245 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Flight Lite Mid е машка патика која владееше и на кошаркарскиот терен и на големиот екран во деведесеттите. Оригинално едни од најлесните кошаркарски патики, тие имаат перфорации и многу материјали што се користат за малку дополнителен сјај. Ултра мекиот отвор и единицата за воздух ви даваат удобност без разлика каде одите. Кадифената кожа во горниот дел додава допир на совршенство што лесно се совпаѓа со секој стил. Перфорацијата низ целата површина одржува дише, удобност и лесно чувство. Оригинално дизајнирана за добри перформанси на подот, единицата Nike Air ви носи неверојатна удобност, како и амортизирана облога околу зглобот. Издржливите пластични детали на отворите од тантела во комбинација со Swoosh го создаваат vintage кошаркарскиот изглед што го сакате. Спецификација:• Машки патики• Врвки• Кожен горен дел• Пена во средниот ѓон• Перфорација на целата површина• Гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Flight Lite Mid е машка патика која владееше и на кошаркарскиот терен и на големиот екран во деведесеттите. Оригинално едни од најлесните кошаркарски патики, тие имаат перфорации и многу материјали што се користат за малку дополнителен сјај. Ултра мекиот отвор и единицата за воздух ви даваат удобност без разлика каде одите. Кадифената кожа во горниот дел додава допир на совршенство што лесно се совпаѓа со секој стил. Перфорацијата низ целата површина одржува дише, удобност и лесно чувство. Оригинално дизајнирана за добри перформанси на подот, единицата Nike Air ви носи неверојатна удобност, како и амортизирана облога околу зглобот. Издржливите пластични детали на отворите од тантела во комбинација со Swoosh го создаваат vintage кошаркарскиот изглед што го сакате.
Спецификација:
• Машки патики
• Врвки
• Кожен горен дел
• Пена во средниот ѓон
• Перфорација на целата површина
• Гумен ѓон

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Пол Машки
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32
Оставите оценка
Trenutno nema komentara
Помош