Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes
Женски патики за трчање
Код на производ:
(3024141-101)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Charged Impulse 2 Running Shoes

Претходна цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Цена со попуст
3.213 ДЕН
Заштеда: 1.377 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 35.5 22
 • 5.5 36 22.5
 • 6 36.5 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
 • 9 40.5 26
 • 9.5 41 26.5
 • 10 42 27
 • 10.5 42.5 27.5
 • 11 43 28
 • 11.5 11.5
 • 12 44.5 29
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Under Armour Charged Impulse 2 се женски патики за трчање. Овие патики се толку лесни и флексибилни што штом ќе ги облечете и ќе започнете со трчање, нема да сакате да застанете. Ќе го почувствувате само сигурното удобно чувство на мрежестиот горен дел што дише, кадифената удобност што доаѓа од средниот ѓон Charged Cushioning® и желбата да се оди понатаму. Инженерскиот мрежест горен дел е исклучително лесен и дише, со стратешки поставена потпора онаму каде што ви е најпотребно. Конструкцијата на чизми со должина од ¾ ги прегрнува средината и предното стапало, давајќи ви сигурно вклопување и кадифено чувство. Инженерската влошка додава повеќе амортизирање и обезбедува совршена беспрекорна удобност. Средниот ѓон Charged Cushioning® е поцврст во петицата и помек во предниот дел за удобност и поддршка. Гумата на ѓонот ги покрива зоните со висока чувствителност за поголема издржливост и помала тежина. Спецификација: Женски патики за трчање Плиток профил Врвки Лесен, мрежест горен дел што дише Наполнет Cushioning® среден ѓон за амортизирање Гума во високо чувствителните области на ѓонот за да се постигне помала тежина на патиките и поголема издржливост.
Подетално

Under Armour Charged Impulse 2 се женски патики за трчање. Овие патики се толку лесни и флексибилни што штом ќе ги облечете и ќе започнете со трчање, нема да сакате да застанете. Ќе го почувствувате само сигурното удобно чувство на мрежестиот горен дел што дише, кадифената удобност што доаѓа од средниот ѓон Charged Cushioning® и желбата да се оди понатаму. Инженерскиот мрежест горен дел е исклучително лесен и дише, со стратешки поставена потпора онаму каде што ви е најпотребно. Конструкцијата на чизми со должина од ¾ ги прегрнува средината и предното стапало, давајќи ви сигурно вклопување и кадифено чувство. Инженерската влошка додава повеќе амортизирање и обезбедува совршена беспрекорна удобност. Средниот ѓон Charged Cushioning® е поцврст во петицата и помек во предниот дел за удобност и поддршка. Гумата на ѓонот ги покрива зоните со висока чувствителност за поголема издржливост и помала тежина. Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лесен, мрежест горен дел што дише
 • Наполнет Cushioning® среден ѓон за амортизирање
 • Гума во високо чувствителните области на ѓонот за да се постигне помала тежина на патиките и поголема издржливост

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 35.5 22
  5.5 36 22.5
  6 36.5 23
  6.5 37.5 23.5
  7 38 24
  7.5 38.5 24.5
  8 39 25
  8.5 40 25.5
  9 40.5 26
  9.5 41 26.5
  10 42 27
  10.5 42.5 27.5
  11 43 28
  11.5
  12 44.5 29
  13
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош