Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
ASICS Novablast 3
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B458-001)
ASICS

ASICS Novablast 3

Претходна цена
9.390 ДЕН
Моментална цена
9.390 ДЕН
Цена со попуст
7.512 ДЕН
Заштеда: 1.878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS NOVABLAST 3 се машки патики за трчање дизајнирани да ви дадат максимална поддршка. Разновидните патики за трчање се инспирација од геометриските оригами. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во трчањето. Во споредба со претходната верзија, патиките се полесни за 30 грама, а ја подобривме и удобноста. Изградбата на крилото на јазикот во горниот дел го подобрува приспособувањето и го спречува несаканото движење на јазикот. Подобрениот дизајн на петицата обезбедува поголема поддршка и ја зголемува стабилноста. FF BLAST™ PLUS перничето во средниот ѓон ги прави патиките лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време создава помек допир. Врзете ги овие функционални патики ASICS, со плиток профил, класични врвки и ќе го имате најдобриот сојузник во борбата со климаметрите. Спецификација: Машки патики за трчање Класично врвкање Плиток профил Конструкција на крилото на јазикот FF BLAST™ PLUS подлога Гумен ѓон.
Подетално

ASICS NOVABLAST 3 се машки патики за трчање дизајнирани да ви дадат максимална поддршка. Разновидните патики за трчање се инспирација од геометриските оригами. Од удобност до функционалност, постојат сите услови за уживање во трчањето. Во споредба со претходната верзија, патиките се полесни за 30 грама, а ја подобривме и удобноста. Изградбата на крилото на јазикот во горниот дел го подобрува приспособувањето и го спречува несаканото движење на јазикот. Подобрениот дизајн на петицата обезбедува поголема поддршка и ја зголемува стабилноста. FF BLAST™ PLUS перничето во средниот ѓон ги прави патиките лесни, обезбедува совршено амортизирање и во исто време создава помек допир. Врзете ги овие функционални патики ASICS, со плиток профил, класични врвки и ќе го имате најдобриот сојузник во борбата со климаметрите.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • Конструкција на крилото на јазикот
 • FF BLAST™ PLUS подлога
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B338-016
  4.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1011B572-300
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B329-301
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Помош