Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(DR5949-810)
NIKE

NIKE Zoom Vapor 15 Academy

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Цена со попуст
4.872 ДЕН
Заштеда: 1.218 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike ZOOM VAPOR 15 ACADEMY се машки патики за фудбал кои ги ставаат вашите фудбалски вештини во центарот на вниманието. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви сосема нова единица за воздух со должина од три четвртини, специфична за фудбалот, чии влакна се компресираат за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во првобитната положба. Горниот дел има NikeSkin, мек и флексибилен мрежен материјал кој е поврзан со тенок слој. Тоа помага да се контролира топката и навистина ви дава чувство дека сте бос. Нивниот дизајн ви овозможува да имате совршена контрола на топката и прецизни удари и додавања. Идеални се за играње на пократки синтетички површини. Доколку сакате беспрекорна удобност и кондиција, совршена контрола на топката и прецизни удари и додавања, овие Nike патики се вашиот идеален избор. Спецификација:Машки патики за фудбал ВрвкиНова Air Zoom единица Плиток профилNikeSkin материјал.
Подетално

Nike ZOOM VAPOR 15 ACADEMY се машки патики за фудбал кои ги ставаат вашите фудбалски вештини во центарот на вниманието. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви сосема нова единица за воздух со должина од три четвртини, специфична за фудбалот, чии влакна се компресираат за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во првобитната положба. Горниот дел има NikeSkin, мек и флексибилен мрежен материјал кој е поврзан со тенок слој. Тоа помага да се контролира топката и навистина ви дава чувство дека сте бос. Нивниот дизајн ви овозможува да имате совршена контрола на топката и прецизни удари и додавања. Идеални се за играње на пократки синтетички површини. Доколку сакате беспрекорна удобност и кондиција, совршена контрола на топката и прецизни удари и додавања, овие Nike патики се вашиот идеален избор.
Спецификација:

 • Машки патики за фудбал
 • Врвки
 • Нова Air Zoom единица
 • Плиток профил
 • NikeSkin материјал

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош