Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
NIKE Air Zoom Pegasus 39
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DH4071-102)
NIKE

NIKE Air Zoom Pegasus 39

Претходна цена
8.490 ДЕН
Моментална цена
8.490 ДЕН
Цена со попуст
6.792 ДЕН
Заштеда: 1.698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дозволете Nike Air Zoom Pegasus 39 машките патики да ви помогнат да се искачите на нови височини со својот иновативен дизајн. Чувството на поддршка ги држи вашите стапала под контрола, додека амортизацијата комбинира двојна единица Zoom Air за дополнителна поддршка и удобност. Мрежестиот горен дел е цврст и флексибилен, и нуди оптимален проток на воздух. Flywire технологијата е интегрирана со ремен на средината на стапалото, за целосна поддршка. Технологијата Nike React е лесна и издржлива и ви овозможува брзо движење. Zoom Air единицата во предниот дел на стапалото и петицата обезбедува подобрена респонзивност и ја враќа вложената енергија. Жлебовите во ѓонот овозможуваат флексибилност и природно движење. Спецификација: Плиток профил Врвки Мрежесто горниште Nike React технологија Flywire технологија Zoom Air единица во предниот дел на стапалото и петицата Гумен ѓон со флексибилни жлебови.
Подетално

Дозволете Nike Air Zoom Pegasus 39 машките патики да ви помогнат да се искачите на нови височини со својот иновативен дизајн. Чувството на поддршка ги држи вашите стапала под контрола, додека амортизацијата комбинира двојна единица Zoom Air за дополнителна поддршка и удобност. Мрежестиот горен дел е цврст и флексибилен, и нуди оптимален проток на воздух. Flywire технологијата е интегрирана со ремен на средината на стапалото, за целосна поддршка. Технологијата Nike React е лесна и издржлива и ви овозможува брзо движење. Zoom Air единицата во предниот дел на стапалото и петицата обезбедува подобрена респонзивност и ја враќа вложената енергија. Жлебовите во ѓонот овозможуваат флексибилност и природно движење.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежесто горниште
 • Nike React технологија
 • Flywire технологија
 • Zoom Air единица во предниот дел на стапалото и петицата
 • Гумен ѓон со флексибилни жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DA8535-001
  6.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Помош