Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1116876-FSHR)
HOKA

HOKA Challenger Atr 6 Gtx

Претходна цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Цена со попуст
7.352 ДЕН
Заштеда: 1.838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40 2/3 25.5
 • 8 41 1/3 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42 2/3 27
 • 9.5 43 1/3 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44 2/3 28.5
 • 11 45 1/3 29
 • 11.5 46 29.5
 • 12 46 2/3 30
 • 12.5 47 1/3 30.5
 • 13 48 31
 • 13.5 48 2/3 31.5
 • 14 49 1/3 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
HOKA CHALLENGER ATR 6 GTX се врвни машки патики за трчање наменети за тркачи со неутрална пронација. Без оглед на временските услови, нема предизвици кои не можат да се надминат во овие функционални HOKA патики. Тие се одлична мотивација да се впуштите во тркачка авантура и покрај лошите временски услови. Мрежестиот горен дел изработен од водоотпорен материјал GORE-TEX им дава на вашите стапала дишење и издржливост. Со овој тип на горен дел, во комбинација со TPU засилување на прстите и стабилизатор на пети, стапалата остануваат удобни, суви и заштитени. Лесниот и предимензионален среден ѓон е направен со комбинација на EVA пена за удобност и CMEVA пена за стабилизација и апсорпција на удари, што ги прави овие патики лесни и брзи. Моделите во висококвалитетниот ѓон обезбедуваат одлично држење на сите видови површини, разновидна влечна сила и стабилност на влажен и нерамен терен. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие водоотпорни машки патики HOKA CHALLENGER ATR 6 GTX за сите сезони се најдобриот сојузник за надминување и на најпребирливите патеки. Спецификација: Машки патики за трчање Пронација: неутрална Среден ѓон од пена EVA и CMEVA Тежина: 279гр Горен дел од водоотпорен материјал GORE-TEX Наклон помеѓу напред и назад: 5mm TPU текстурално засилување на прстите Стабилизатор на пети Гумен ѓон со шара длабок 4мм.
Подетално

HOKA CHALLENGER ATR 6 GTX се врвни машки патики за трчање наменети за тркачи со неутрална пронација. Без оглед на временските услови, нема предизвици кои не можат да се надминат во овие функционални HOKA патики. Тие се одлична мотивација да се впуштите во тркачка авантура и покрај лошите временски услови. Мрежестиот горен дел изработен од водоотпорен материјал GORE-TEX им дава на вашите стапала дишење и издржливост. Со овој тип на горен дел, во комбинација со TPU засилување на прстите и стабилизатор на пети, стапалата остануваат удобни, суви и заштитени. Лесниот и предимензионален среден ѓон е направен со комбинација на EVA пена за удобност и CMEVA пена за стабилизација и апсорпција на удари, што ги прави овие патики лесни и брзи. Моделите во висококвалитетниот ѓон обезбедуваат одлично држење на сите видови површини, разновидна влечна сила и стабилност на влажен и нерамен терен. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие водоотпорни машки патики HOKA CHALLENGER ATR 6 GTX за сите сезони се најдобриот сојузник за надминување и на најпребирливите патеки. Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Пронација: неутрална
 • Среден ѓон од пена EVA и CMEVA
 • Тежина: 279гр
 • Горен дел од водоотпорен материјал GORE-TEX
 • Наклон помеѓу напред и назад: 5mm
 • TPU текстурално засилување на прстите
 • Стабилизатор на пети
 • Гумен ѓон со шара длабок 4мм

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5
  6
  6.5
  7 40 25
  7.5 40 2/3 25.5
  8 41 1/3 26
  8.5 42 26.5
  9 42 2/3 27
  9.5 43 1/3 27.5
  10 44 28
  10.5 44 2/3 28.5
  11 45 1/3 29
  11.5 46 29.5
  12 46 2/3 30
  12.5 47 1/3 30.5
  13 48 31
  13.5 48 2/3 31.5
  14 49 1/3 32
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1116876-BBOLV
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1122017-BBLC
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  7.992 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119393-ACTL
  7.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.390 ДЕН
  Помош