Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(GY6461)
adidas

adidas DAME 8

Претходна цена
7.988 ДЕН
Моментална цена
7.988 ДЕН
Цена со попуст
6.390 ДЕН
Заштеда: 1.598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DAME 8 машките патики за кошарка ги слават едни од најдобрите патики со потпис на познатиот кошаркар Демиен Лилард. Како инспирација за овие патики, беше земен моментот кога Демиен се натпреваруваше и ги победи најдобрите во светот на кошарката. Надворешниот и средниот Bounce Pro ѓон се дизајнирани специјално за неверојатната комбинација на брзина и прецизност. Овој adidas производ е направен од делумно рециклиран материјал, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Плиток профил Врвки Текстилно горниште Текстилна внатрешност Bounce Pro среден ѓон Гумен ѓон.
Подетално

adidas DAME 8 машките патики за кошарка ги слават едни од најдобрите патики со потпис на познатиот кошаркар Демиен Лилард. Како инспирација за овие патики, беше земен моментот кога Демиен се натпреваруваше и ги победи најдобрите во светот на кошарката. Надворешниот и средниот Bounce Pro ѓон се дизајнирани специјално за неверојатната комбинација на брзина и прецизност. Овој adidas производ е направен од делумно рециклиран материјал, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилно горниште
 • Текстилна внатрешност
 • Bounce Pro среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GW6747
  4.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.188 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош