Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(DQ5328-182)
NIKE

NIKE Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 IC

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
5.690 ДЕН
Моментална цена
5.690 ДЕН
Цена со попуст
4.552 ДЕН
Заштеда: 1.138 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 FG/MG се унисекс детски патики за мал фудбал и фудбал на вештачка трева, кои црпат инспирација од два легендарни португалски симболи: плочките на Кристијано Роналдо и Азулехо се национално богатство. Двете светски познати сведоштва ја мотивираат следната генерација да го продолжи занаетот. Моделот на овие патики визуелно потсетува на топлите, океански тонови на плочките, додека Nike Air Zoom единицата специфична за фудбалот технички ја подобрува патиката. За прв пат во историјата, Nike разви комплетно нова Air Zoom единица во петицата. Уредот се наоѓа во плочата и обезбедува дополнително ниво на амортизација. Подобреното вклопување е резултат на долгорочен процес за поправање на претходните грешки кои ги посочија стотици и стотици играчи. Повеќекратните тестови ја дадоа најдобрата форма на опрема со подобро заклучување на петата. Кафезот за брзина во внатрешноста на структурата е направен од тенок, но цврст материјал кој го прицврстува стапалото на плочата без да додаде тежина. Спецификација: Детски унисекс патики за фудбал наменети за мал фудбал Traxion гумен ѓон Zoom Air единица во петицата.
Подетално

Nike Mercurial Zoom Superfly 9 Academy CR7 FG/MG се унисекс детски патики за мал фудбал и фудбал на вештачка трева, кои црпат инспирација од два легендарни португалски симболи: плочките на Кристијано Роналдо и Азулехо се национално богатство. Двете светски познати сведоштва ја мотивираат следната генерација да го продолжи занаетот. Моделот на овие патики визуелно потсетува на топлите, океански тонови на плочките, додека Nike Air Zoom единицата специфична за фудбалот технички ја подобрува патиката. За прв пат во историјата, Nike разви комплетно нова Air Zoom единица во петицата. Уредот се наоѓа во плочата и обезбедува дополнително ниво на амортизација. Подобреното вклопување е резултат на долгорочен процес за поправање на претходните грешки кои ги посочија стотици и стотици играчи. Повеќекратните тестови ја дадоа најдобрата форма на опрема со подобро заклучување на петата. Кафезот за брзина во внатрешноста на структурата е направен од тенок, но цврст материјал кој го прицврстува стапалото на плочата без да додаде тежина.
Спецификација:

 • Детски унисекс патики за фудбал наменети за мал фудбал
 • Traxion гумен ѓон
 • Zoom Air единица во петицата

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DH7723-611
  3.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DH7723-146
  3.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DH7723-010
  3.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.290 ДЕН
  Помош