Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II
Машки патики за трчање
Код на производ:
(GX6689)
adidas

adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
12.288 ДЕН
Моментална цена
12.288 ДЕН
Цена со попуст
9.830 ДЕН
Заштеда: 2.458 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Кога моделот ULTRABOOST дебитираше во 2015 година, тој ги постави стандардите за удобност и перформанси, а секое ново издание го подига нивото на удовност, така што adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II машките патики за трчање не се исклучок. Овие патики се направени за трчање при студено време, со COLD.RDY технологија за да ги одржувате вашите стопала топли. Средниот BOOST ѓон кој ја враќа енергијата е рефлектирачки, така што сјае од ноќи до зори. Гумениот Continental™ Wintergrip™ ѓон обезбедува сигурно прилепување на лизгави површини. adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II машките патики за трчање се направени од Primegreen рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Плиток профил Врвки PRIMEKNIT текстилно горнише COLD.RDY технологија Linear Energy Push систем BOOST среден ѓон Continental™ Wintergrip™ гумен ѓон.
Подетално

Кога моделот ULTRABOOST дебитираше во 2015 година, тој ги постави стандардите за удобност и перформанси, а секое ново издание го подига нивото на удовност, така што adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II машките патики за трчање не се исклучок. Овие патики се направени за трчање при студено време, со COLD.RDY технологија за да ги одржувате вашите стопала топли. Средниот BOOST ѓон кој ја враќа енергијата е рефлектирачки, така што сјае од ноќи до зори. Гумениот Continental™ Wintergrip™ ѓон обезбедува сигурно прилепување на лизгави површини. adidas ULTRABOOST 22 C.RDY II машките патики за трчање се направени од Primegreen рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • PRIMEKNIT текстилно горнише
 • COLD.RDY технологија
 • Linear Energy Push систем
 • BOOST среден ѓон
 • Continental™ Wintergrip™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GX9250
  10.790 ДЕН
  Заштеда 20%
  13.488 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GX1740
  2.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.688 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош