Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
adidas DAME 8
Детски патики
Код на производ:
(GW8998)
adidas

adidas DAME 8

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
6.388 ДЕН
Моментална цена
6.388 ДЕН
Цена со попуст
5.110 ДЕН
Заштеда: 1.278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DAME 8 кошаркарските патики за тинејџери ги слават едни од најдобрите патики со потпис на познатиот кошаркар Демиен Лилард. Како инспирација за овие патики, беше земен моментот кога Демиен се натпреваруваше и ги победи најдобрите во светот на кошарката. Надворешниот и средниот Bounce Pro ѓон се дизајнирани специјално за неверојатната комбинација на брзина и прецизност. Овој adidas производ е направен од делумно рециклиран материјал, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Плиток профил Врвки Текстилно горниште Текстилна внатрешност Bounce Pro среден ѓон Гумен ѓон.
Подетално

adidas DAME 8 кошаркарските патики за тинејџери ги слават едни од најдобрите патики со потпис на познатиот кошаркар Демиен Лилард. Како инспирација за овие патики, беше земен моментот кога Демиен се натпреваруваше и ги победи најдобрите во светот на кошарката. Надворешниот и средниот Bounce Pro ѓон се дизајнирани специјално за неверојатната комбинација на брзина и прецизност. Овој adidas производ е направен од делумно рециклиран материјал, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилно горниште
 • Текстилна внатрешност
 • Bounce Pro среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Кошарка
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош