Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
adidas X SPEEDPORTAL.1 SG
Машки копачки
Код на производ:
(GW8440)
adidas

adidas X SPEEDPORTAL.1 SG

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
15.788 ДЕН
Моментална цена
15.788 ДЕН
Цена со попуст
12.630 ДЕН
Заштеда: 3.158 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Стилски и исклучително удобни, adidas X SPEEDPORTAL.1 SG машките копачки поддржуваат моментални реакции со флексибилна карбонска плоча со целосна должина на ѓон со мека површина. Двата дополнителни крампони на предната страна нудат дополнителна сигурност. Speedskin горништето го прегрнува стапалото за удобно вклопување. PRIMEKNIT отворот на патиката го заклучува вашето стапало, обезбедувајќи поддршка во секој момент. Двете удобни влошки обезбедуваат удобност и стабилност на стапалата, за да се спречи лизгање. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси. Спецификација: За игра на меки површини Плиток профил Врвки Два дополнителни крампони на предниот дел Speedskin горниште Обликувана 3D потпетица PRIMEKNIT отвор Carbitex карбонска плоча.
Подетално

Стилски и исклучително удобни, adidas X SPEEDPORTAL.1 SG машките копачки поддржуваат моментални реакции со флексибилна карбонска плоча со целосна должина на ѓон со мека површина. Двата дополнителни крампони на предната страна нудат дополнителна сигурност. Speedskin горништето го прегрнува стапалото за удобно вклопување. PRIMEKNIT отворот на патиката го заклучува вашето стапало, обезбедувајќи поддршка во секој момент. Двете удобни влошки обезбедуваат удобност и стабилност на стапалата, за да се спречи лизгање. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси.
Спецификација:

 • За игра на меки површини
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Два дополнителни крампони на предниот дел
 • Speedskin горниште
 • Обликувана 3D потпетица
 • PRIMEKNIT отвор
 • Carbitex карбонска плоча

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош