Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
UNDER ARMOUR Charged Escape 3
Машки патики за трчање
Код на производ:
(3024912-003)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Charged Escape 3

Претходна цена
5.990 ДЕН
Моментална цена
5.990 ДЕН
Цена со попуст
4.792 ДЕН
Заштеда: 1.198 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Under Armour Charged Escape 3 се машки патики за трчање. Неверојатно меко амортизирање, лесни материјали и зголемена можност за прозрачност. Тоа е сè што ви треба за да овие патики станат вашите омилени патики за трчање. Лесниот горен дел го обвиткува вашето стапало со прозрачна, флексибилна потпора. Силното надворешно засилување во пределот на петицата обезбедува посебна потпора која го одржува задниот дел од стапалото на место. Comfort Collar отворот околу глуждот ја заклучува петицата со меко, кадифено чувство за да можете да останете целосно фокусирани на патеката која е пред вас. Comfort влошката го обликува вашето стапало со дополнително амортизирање во петицата. Средниот Charged Cushioning® ѓон користи компресирана пена за врвна респонзивност и издржливост. Цврстиот гумен ѓон има длабоки жлебови за дополнителна флексибилност онаму каде што ви е најпотребна, а гумата со висока отпорност е додадена на чувствителните области на ѓонот за да се зголеми издржливоста.Спецификација: Машки патики за трчање (за тркачи на кои им е потребна рамнотежа помеѓу флексибилност и амортизирање) Плиток профил Врвки Лесен и прозрачен горен дел Cushioning® среден ѓон Навалување: 10mm Тежина: 278гр.
Подетално

Under Armour Charged Escape 3 се машки патики за трчање. Неверојатно меко амортизирање, лесни материјали и зголемена можност за прозрачност. Тоа е сè што ви треба за да овие патики станат вашите омилени патики за трчање. Лесниот горен дел го обвиткува вашето стапало со прозрачна, флексибилна потпора. Силното надворешно засилување во пределот на петицата обезбедува посебна потпора која го одржува задниот дел од стапалото на место. Comfort Collar отворот околу глуждот ја заклучува петицата со меко, кадифено чувство за да можете да останете целосно фокусирани на патеката која е пред вас. Comfort влошката го обликува вашето стапало со дополнително амортизирање во петицата. Средниот Charged Cushioning® ѓон користи компресирана пена за врвна респонзивност и издржливост. Цврстиот гумен ѓон има длабоки жлебови за дополнителна флексибилност онаму каде што ви е најпотребна, а гумата со висока отпорност е додадена на чувствителните области на ѓонот за да се зголеми издржливоста.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање (за тркачи на кои им е потребна рамнотежа помеѓу флексибилност и амортизирање)
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Лесен и прозрачен горен дел
 • Cushioning® среден ѓон
 • Навалување: 10mm
 • Тежина: 278гр

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5
  6
  6.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош