Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
adidas ULTRABOOST 22
Машки патики за трчање
Код на производ:
(GX5912)
adidas

adidas ULTRABOOST 22

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
11.688 ДЕН
Моментална цена
11.688 ДЕН
Цена со попуст
9.350 ДЕН
Заштеда: 2.338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Ultraboost 22 машките патики за трчање се веројатно нашите најудобни патики за трчање. Овие патики ви овозможуваат да се движите респонзивно, без оглед на нивото на тренингот или растојанието. Нивното Primeknit горниште го обвиткува стапалото како чорап, додека Boost амортизирањето обезбедува долготрајна удобност и враќање на енергијата. Системот Linear Energy Push ја релаксира вкочанетоста на средното и предното стапало за дополнителна енергија при секој чекор. Гумениот Continental ™ ѓон нуди одлично прилепување во влажни и суви услови, за да можете да чекорите со сигурност. adidas Ultraboost 22 машките патики за трчање се направени од Primeblue, рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Плиток профил Врвки Текстилно Primeknit горниште Boost среден ѓон Linear Energy Push систем Continental™ гумен ѓон Тежина: 333 g Пад: 8 mm.
Подетално

adidas Ultraboost 22 машките патики за трчање се веројатно нашите најудобни патики за трчање. Овие патики ви овозможуваат да се движите респонзивно, без оглед на нивото на тренингот или растојанието. Нивното Primeknit горниште го обвиткува стапалото како чорап, додека Boost амортизирањето обезбедува долготрајна удобност и враќање на енергијата. Системот Linear Energy Push ја релаксира вкочанетоста на средното и предното стапало за дополнителна енергија при секој чекор. Гумениот Continental ™ ѓон нуди одлично прилепување во влажни и суви услови, за да можете да чекорите со сигурност. adidas Ultraboost 22 машките патики за трчање се направени од Primeblue, рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилно Primeknit горниште
 • Boost среден ѓон
 • Linear Energy Push систем
 • Continental™ гумен ѓон
 • Тежина: 333 g
 • Пад: 8 mm

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GX9250
  10.790 ДЕН
  Заштеда 20%
  13.488 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GX1740
  2.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.688 ДЕН
  Помош