Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
HOKA Challenger Atr 6 Gtx
Женски патики за трчање
Код на производ:
(1116878-BBLC)
HOKA

HOKA Challenger Atr 6 Gtx

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Цена со попуст
7.352 ДЕН
Заштеда: 1.838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 36 22
 • 5.5 36 2/3 22.5
 • 6 37 1/3 23
 • 6.5 38 23.5
 • 7 38 2/3 24
 • 7.5 39 1/3 24.5
 • 8 40 25
 • 8.5 40 2/3 25.5
 • 9 41 1/3 26
 • 9.5 42 26.5
 • 10 10
 • 10.5 10.5
 • 11 11
 • 11.5 11.5
 • 12 12
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Без оглед на временските услови, нема предизвик што не можат да го надминат тркачите со неутрална пронација во HOKA Challenger ATR 6 GORE-TEX женските патики за трчање. Мрежестото горниште изработено од водоотпорен GORE-TEX материјал обезбедува прозрачност и издржливост. Со овој тип на горен дел, во комбинација со TPU засилување на прстите и стабилизатор на пети, стапалата остануваат удобни, суви и заштитени. Средниот ѓон е комбинација од предимнзионирана EVA пена за удобност и CMEVA пена за стабилизација и апсорпција на удари, што ги прави овие патики лесни и брзи. Моделите во ѓонот од 4 mm овозможуваат одлично прилепување на сите типови површини, влечна сила и стабилност на влажен и нерамен терен. Спецификација:Женски патеки за трчањеПронација: неутралнаТежина: 229грПад помеѓу предниот и задниот дел: 5mmГорниште од водоотпорен материјал GORE-TEXСреден ѓон од EVA/CMEVA пенаTPU текстурално засилување на прститеСтабилизатор на петицитеMeta-RockerГумен ѓон со шара длабока 4ммБоја: црна.
Подетално

Без оглед на временските услови, нема предизвик што не можат да го надминат тркачите со неутрална пронација во HOKA Challenger ATR 6 GORE-TEX женските патики за трчање. Мрежестото горниште изработено од водоотпорен GORE-TEX материјал обезбедува прозрачност и издржливост. Со овој тип на горен дел, во комбинација со TPU засилување на прстите и стабилизатор на пети, стапалата остануваат удобни, суви и заштитени. Средниот ѓон е комбинација од предимнзионирана EVA пена за удобност и CMEVA пена за стабилизација и апсорпција на удари, што ги прави овие патики лесни и брзи. Моделите во ѓонот од 4 mm овозможуваат одлично прилепување на сите типови површини, влечна сила и стабилност на влажен и нерамен терен.
Спецификација:

 • Женски патеки за трчање
 • Пронација: неутрална
 • Тежина: 229гр
 • Пад помеѓу предниот и задниот дел: 5mm
 • Горниште од водоотпорен материјал GORE-TEX
 • Среден ѓон од EVA/CMEVA пена
 • TPU текстурално засилување на прстите
 • Стабилизатор на петиците
 • Meta-Rocker
 • Гумен ѓон со шара длабока 4мм
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 36 22
  5.5 36 2/3 22.5
  6 37 1/3 23
  6.5 38 23.5
  7 38 2/3 24
  7.5 39 1/3 24.5
  8 40 25
  8.5 40 2/3 25.5
  9 41 1/3 26
  9.5 42 26.5
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1123158-FFCM
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119394-SSIF
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1123195-NCBDB
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Помош