Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
HOKA Speedgoat 5
Женски патики за трчање
Код на производ:
(1123158-FFCM)
HOKA

HOKA Speedgoat 5

Претходна цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Цена со попуст
7.352 ДЕН
Заштеда: 1.838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 36 22
 • 5.5 36 2/3 22.5
 • 6 37 1/3 23
 • 6.5 38 23.5
 • 7 38 2/3 24
 • 7.5 39 1/3 24.5
 • 8 40 25
 • 8.5 40 2/3 25.5
 • 9 41 1/3 26
 • 9.5 42 26.5
 • 10 10
 • 10.5 10.5
 • 11 11
 • 11.5 11.5
 • 12 12
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
HOKA SPEEDGOAT 5 се врвни женски патики за трчање, дизајнирани да поддржува тркачи со неутрална пронација. Дизајниран за технички патеки, овој најнов модел доаѓа со помала тежина и подобро држење на лабав терен. Редизајнираниот горен дел е дизајниран да обезбеди повеќе простор за вашите стапала и е направен од мрежен, делумно рециклиран материјал кој ја обезбедува потребната дишливост додека гарантира дека вашите стапала остануваат суви и свежи. Со купување на овие патики учествувате во акцијата за зачувување на нашата планета. Има и продолжено јазиче за потпетица што го олеснува ставањето и вадењето на овие патики. Технологијата Meta Rocker обезбедува енергично забрзување рано. Полесната мешавина на средниот ѓон ви гарантира автентична HOKA амортизирана поддршка, добро амортизирање и удобност. Speedgoat 5 има заштитен среден ѓон и Vibram® Megagrip гумен ѓон дизајниран да ви ја даде потребната самодоверба со неговото извонредно држење на земјата и да му даде сигурна основа на вашиот чекор. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие редизајнирани патики HOKA SPEEDGOAT 5 се вашиот најдобар сојузник во надминувањето на најпребирливите патеки. Спецификација: Женски патики за трчање Пронација: неутрална Помек среден ѓон Рециклиран материјал Мета Рокер технологија Горен дел од материјал што дише Гумен ѓон Vibram® Megagrip.
Подетално

HOKA SPEEDGOAT 5 се врвни женски патики за трчање, дизајнирани да поддржува тркачи со неутрална пронација. Дизајниран за технички патеки, овој најнов модел доаѓа со помала тежина и подобро држење на лабав терен. Редизајнираниот горен дел е дизајниран да обезбеди повеќе простор за вашите стапала и е направен од мрежен, делумно рециклиран материјал кој ја обезбедува потребната дишливост додека гарантира дека вашите стапала остануваат суви и свежи. Со купување на овие патики учествувате во акцијата за зачувување на нашата планета. Има и продолжено јазиче за потпетица што го олеснува ставањето и вадењето на овие патики. Технологијата Meta Rocker обезбедува енергично забрзување рано. Полесната мешавина на средниот ѓон ви гарантира автентична HOKA амортизирана поддршка, добро амортизирање и удобност. Speedgoat 5 има заштитен среден ѓон и Vibram® Megagrip гумен ѓон дизајниран да ви ја даде потребната самодоверба со неговото извонредно држење на земјата и да му даде сигурна основа на вашиот чекор. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие редизајнирани патики HOKA SPEEDGOAT 5 се вашиот најдобар сојузник во надминувањето на најпребирливите патеки.
Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Пронација: неутрална
 • Помек среден ѓон
 • Рециклиран материјал
 • Мета Рокер технологија
 • Горен дел од материјал што дише
 • Гумен ѓон Vibram® Megagrip

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 36 22
  5.5 36 2/3 22.5
  6 37 1/3 23
  6.5 38 23.5
  7 38 2/3 24
  7.5 39 1/3 24.5
  8 40 25
  8.5 40 2/3 25.5
  9 41 1/3 26
  9.5 42 26.5
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1116878-BBLC
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1119394-SSIF
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1123195-NCBDB
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Помош