Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(DJ5616-780)
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
5.290 ДЕН
Моментална цена
5.290 ДЕН
Цена со попуст
4.232 ДЕН
Заштеда: 1.058 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF се детски патики за фудбал за игра во затворен простор за помали и постари деца. Имате талент, имате квалитет и добро трениравте, сега покажете го вашиот талент во овие функционални патики за фудбал. Горниот дел од обликуваниот синтетички материјал има текстурирана шара за подобра контрола на топката при дриблинг, додавање и шутирање. Вовлечените јазичиња и двојните ремени се комбинираат за едноставен дизајн кој ја елиминира потребата од врвки и ви помага брзо да излезете на теренот. Гумениот ѓон одлично се прилепува на површина и ви дава сигурност на вашиот чекор и овозможува брзи промени на правецот, што е доста важно кога станува збор за дриблинг. Спецификација: Патики за фудбал за помали и постари деца Горен дел од синтетички материјал Јазичиња и двојни ремени Гумен ѓон за стабилност.
Подетално

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy TF се детски патики за фудбал за игра во затворен простор за помали и постари деца. Имате талент, имате квалитет и добро трениравте, сега покажете го вашиот талент во овие функционални патики за фудбал. Горниот дел од обликуваниот синтетички материјал има текстурирана шара за подобра контрола на топката при дриблинг, додавање и шутирање. Вовлечените јазичиња и двојните ремени се комбинираат за едноставен дизајн кој ја елиминира потребата од врвки и ви помага брзо да излезете на теренот. Гумениот ѓон одлично се прилепува на површина и ви дава сигурност на вашиот чекор и овозможува брзи промени на правецот, што е доста важно кога станува збор за дриблинг.
Спецификација:

 • Патики за фудбал за помали и постари деца
 • Горен дел од синтетички материјал
 • Јазичиња и двојни ремени
 • Гумен ѓон за стабилност

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DH7723-611
  3.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DH7723-146
  3.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош