Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC
Машки копачки
Код на производ:
(DJ5634-780)
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC

Претходна цена
6.390 ДЕН
Моментална цена
6.390 ДЕН
Моментална цена
6.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC се копачки за игра на вистинска, малку повисока и повлажна трева. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви комплетно нова Air Zoom единица во петицата, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во првобитната положба. Користејќи го искуството на стотици фудбалери, направивме подобар и пооформен дел за прстите и обезбедивме поголема поддршка на петицата. NikeSkin е мек и флексибилен мрежест материјал, кој е меѓусебно поврзан со тенок слој. Металните крампони се навртуваат и ги има во различни големини за подобро прилепување на површина. Заврзете ги овие функционални Nike копачки и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим. Спецификација: Копачки за влажна трева Врвки Новa Zoom Air единица Метални крампони со различни големини Обликуван дел во пределот на прстите NikeSkin.
Подетално

Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy SG-PRO AC се копачки за игра на вистинска, малку повисока и повлажна трева. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви комплетно нова Air Zoom единица во петицата, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во првобитната положба. Користејќи го искуството на стотици фудбалери, направивме подобар и пооформен дел за прстите и обезбедивме поголема поддршка на петицата. NikeSkin е мек и флексибилен мрежест материјал, кој е меѓусебно поврзан со тенок слој. Металните крампони се навртуваат и ги има во различни големини за подобро прилепување на површина. Заврзете ги овие функционални Nike копачки и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим.
Спецификација:

 • Копачки за влажна трева
 • Врвки
 • Новa Zoom Air единица
 • Метални крампони со различни големини
 • Обликуван дел во пределот на прстите
 • NikeSkin

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош