Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(DJ5629-780)
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Academy

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
6.690 ДЕН
Моментална цена
6.690 ДЕН
Цена со попуст
6.021 ДЕН
Заштеда: 669 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy се патики за фудбал кои за приоритет ги земаат вашите фудбалски вештини. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви комплетно нова, специфична за Air Zoom единица во петицата, чии влакна се компресирани за да се обезбеди одлично амортизирање пред да се вратат во првобитната положба. Користејќи го искуството на стотици фудбалери, направивме подобар и пооформен дел за прстите и обезбедивме поголема поддршка на петицата. NikeSkin е мек и флексибилен мрежест материјал, кој е меѓусебно поврзан со тенок слој. Заврзете ги овие функционални Nike патики за фудбал и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим. Спецификација: Патики за фудбал во затворен простор Врвки Нова Air Zoom единица Обликуван дел во пределот на прстите NikeSkin.
Подетално

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Academy се патики за фудбал кои за приоритет ги земаат вашите фудбалски вештини. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. За прв пат во нашата историја, Nike разви комплетно нова, специфична за Air Zoom единица во петицата, чии влакна се компресирани за да се обезбеди одлично амортизирање пред да се вратат во првобитната положба. Користејќи го искуството на стотици фудбалери, направивме подобар и пооформен дел за прстите и обезбедивме поголема поддршка на петицата. NikeSkin е мек и флексибилен мрежест материјал, кој е меѓусебно поврзан со тенок слој. Заврзете ги овие функционални Nike патики за фудбал и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим.
Спецификација:

 • Патики за фудбал во затворен простор
 • Врвки
 • Нова Air Zoom единица
 • Обликуван дел во пределот на прстите
 • NikeSkin

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош