Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG
Детски копачки
Код на производ:
(GW8391)
adidas

adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Следете го Лионел Меси во новата димензија на брзина со adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG детски копачки за тинејџери деца, дизајнирани за игра на цврста земја. Дополнителните крампони во предниот дел на стапалото на лесниот ѓон обезбедуваат брза реакција. Текстилниот горен дел вклучува потпорен, рамно плетено и цврсто TPU засилување во пределот на петицата за оптимална фиксација на стапалото. Смелите графики ја истакнуваат љубовта на Лионел Меси кон топката. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen рециклиран материјал со високи перформанси. Спецификација: Наменети за игра на цврсти површини - сува, природна трева Плиток профил Врвки Текстилен горен дел со завршна постава Текстилна внатрешност TPU засилување во петицата Копчиња дизајнирани за експлозивна брзина и максимална влечна сила.
Подетално

Следете го Лионел Меси во новата димензија на брзина со adidas X SPEEDPORTAL MESSI.3 FG детски копачки за тинејџери деца, дизајнирани за игра на цврста земја. Дополнителните крампони во предниот дел на стапалото на лесниот ѓон обезбедуваат брза реакција. Текстилниот горен дел вклучува потпорен, рамно плетено и цврсто TPU засилување во пределот на петицата за оптимална фиксација на стапалото. Смелите графики ја истакнуваат љубовта на Лионел Меси кон топката. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen рециклиран материјал со високи перформанси.
Спецификација:

 • Наменети за игра на цврсти површини - сува, природна трева
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилен горен дел со завршна постава
 • Текстилна внатрешност
 • TPU засилување во петицата
 • Копчиња дизајнирани за експлозивна брзина и максимална влечна сила

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош