Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
HOKA Clifton 8
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1119393-ACTL)
HOKA

HOKA Clifton 8

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
9.390 ДЕН
Моментална цена
9.390 ДЕН
Цена со попуст
7.512 ДЕН
Заштеда: 1.878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40 2/3 25.5
 • 8 41 1/3 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42 2/3 27
 • 9.5 43 1/3 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44 2/3 28.5
 • 11 45 1/3 29
 • 11.5 46 29.5
 • 12 46 2/3 30
 • 12.5 47 1/3 30.5
 • 13 48 31
 • 13.5 48 2/3 31.5
 • 14 49 1/3 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
HOKA CLIFTON 8 се машки патики за трчање со врвен квалитет, кои овозможуваат мек чекор од претходните модели. Тие се наменети за тркачи со неутрална пронација. Овој модел на патики ја следи линијата на сите претходни Clifton модели, но е освежен со нова, исклучително лесна пена во средниот ѓон, која практично исчезнува под нозете. Новата генерација на овие патики е изработена од мрежа, прозрачно горните и им овозможува на вашите стапала удобност, давајќи им ја потребната свежина. Ултра мекиот јазик обезбедува добро вклопување и удобност, а рафинираното мало јазиче овозможува лесно да се облекување и соблекување. Новата мешавина на средниот ѓон ја нуди една од нашите најлесни, најенергични пени до сега и ги прави овие патики лесни и брзи, обезбедувајќи одлично амортизирање и враќање на енергијата во вашите стапала со секој нов чекор. Овој модел брзо ќе стане вашиот омилен, бидејќи го задржавме сето она што ви се допаѓаше и го подобривме со она што го посакувавте. Квалитетниот ѓон обезбедува одлично прилепување на сите видови површини, влечна сила и стабилност на нерамен терен. Спецификација: Машки патикиза трчање Пронација: неутрална Среден ѓон од EVA пена Тежина: 202гр Прозрачно горниште Гумен ѓон.
Подетално

HOKA CLIFTON 8 се машки патики за трчање со врвен квалитет, кои овозможуваат мек чекор од претходните модели. Тие се наменети за тркачи со неутрална пронација. Овој модел на патики ја следи линијата на сите претходни Clifton модели, но е освежен со нова, исклучително лесна пена во средниот ѓон, која практично исчезнува под нозете. Новата генерација на овие патики е изработена од мрежа, прозрачно горните и им овозможува на вашите стапала удобност, давајќи им ја потребната свежина. Ултра мекиот јазик обезбедува добро вклопување и удобност, а рафинираното мало јазиче овозможува лесно да се облекување и соблекување. Новата мешавина на средниот ѓон ја нуди една од нашите најлесни, најенергични пени до сега и ги прави овие патики лесни и брзи, обезбедувајќи одлично амортизирање и враќање на енергијата во вашите стапала со секој нов чекор. Овој модел брзо ќе стане вашиот омилен, бидејќи го задржавме сето она што ви се допаѓаше и го подобривме со она што го посакувавте. Квалитетниот ѓон обезбедува одлично прилепување на сите видови површини, влечна сила и стабилност на нерамен терен.
Спецификација:

 • Машки патикиза трчање
 • Пронација: неутрална
 • Среден ѓон од EVA пена
 • Тежина: 202гр
 • Прозрачно горниште
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5
  6
  6.5
  7 40 25
  7.5 40 2/3 25.5
  8 41 1/3 26
  8.5 42 26.5
  9 42 2/3 27
  9.5 43 1/3 27.5
  10 44 28
  10.5 44 2/3 28.5
  11 45 1/3 29
  11.5 46 29.5
  12 46 2/3 30
  12.5 47 1/3 30.5
  13 48 31
  13.5 48 2/3 31.5
  14 49 1/3 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош