Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
Машки копачки
Код на производ:
(DA1174-002)
NIKE

NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
5.290 ДЕН
Моментална цена
5.290 ДЕН
Моментална цена
5.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Како еден од најлесните Tiempo до сега, Nike Tiempo Legend 9 Academy фудбалските копачки за возрасни ви овозможуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот на плиткиот профил, редизајниран за напад. Горниот дел има подигната текстура со меки клинови од пена за прецизен дриблинг, додавање и шутирање, додека крампоните на долниот дел обезбедуваат одлично прилепување и брза промена на насоката. Целосниот редизајн на овие копачки првенствено се одразува во намалената тежина со цел да ви овозможи да бидете уште побрзи и подоминантни на теренот. Спецификација: Фудбалски копачки за возрасни За природни и синтетички подлоги Меки влошки Кожно горниште.
Подетално

Како еден од најлесните Tiempo до сега, Nike Tiempo Legend 9 Academy фудбалските копачки за возрасни ви овозможуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот на плиткиот профил, редизајниран за напад. Горниот дел има подигната текстура со меки клинови од пена за прецизен дриблинг, додавање и шутирање, додека крампоните на долниот дел обезбедуваат одлично прилепување и брза промена на насоката. Целосниот редизајн на овие копачки првенствено се одразува во намалената тежина со цел да ви овозможи да бидете уште побрзи и подоминантни на теренот.
Спецификација:

 • Фудбалски копачки за возрасни
 • За природни и синтетички подлоги
 • Меки влошки
 • Кожно горниште

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка

  • Stefan Bogojevski
   Stefan Bogojevski

   20.09.2022. 21:24
  Помош