Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
adidas X Speedportal.2 Fg
Машки копачки
Код на производ:
(GW8450)
adidas

adidas X Speedportal.2 Fg

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
8.788 ДЕН
Моментална цена
8.788 ДЕН
Цена со попуст
7.030 ДЕН
Заштеда: 1.758 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas X SPEEDPORTA 2 FG се машки копачки за фудбал кои ја зголемуваат брзината. Пректираниот мрежест горен дел има прилагодлив adidas PRIMEKNIT отвор, за безбедност на стапалото и надворешно TPU засилување кое ја фиксира петицата, за стабилност при големи брзини. Цврстиот ѓон со два дополнителни крампони во предниот дел на стапалото го забрзува директното движење до максимум. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси. Спецификација: Наменети за игра на цврста подлога - сува, природна трева Плиток профил Врвки Мрежесто горниште PRIMEKNIT отвор TPU засилување во петицата Цврст ѓон со два дополнителни крампони во предниот дел.
Подетално

adidas X SPEEDPORTA 2 FG се машки копачки за фудбал кои ја зголемуваат брзината. Пректираниот мрежест горен дел има прилагодлив adidas PRIMEKNIT отвор, за безбедност на стапалото и надворешно TPU засилување кое ја фиксира петицата, за стабилност при големи брзини. Цврстиот ѓон со два дополнителни крампони во предниот дел на стапалото го забрзува директното движење до максимум. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси.
Спецификација:

 • Наменети за игра на цврста подлога - сува, природна трева
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежесто горниште
 • PRIMEKNIT отвор
 • TPU засилување во петицата
 • Цврст ѓон со два дополнителни крампони во предниот дел

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош