Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
adidas X Speedportal.1 Fg
Детски копачки
Код на производ:
(GW8434)
adidas

adidas X Speedportal.1 Fg

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
6.288 ДЕН
Моментална цена
6.288 ДЕН
Цена со попуст
5.030 ДЕН
Заштеда: 1.258 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Стилски и исклучително удобни, adidas X SPEEDPORTAL.1 AG машките копачки за фудбал поддржуваат моментални реакции со еластична Carbitex карбонска плоча со целосна должина. Двата дополнителни крампони на предната страна нудат дополнителна поддршка. Speedskin горништето го прегрнува стапалото за удобно вклопување. Прилагодливиот PRIMEKNIT отвор на патиката го заклучува вашето стапало, обезбедувајќи поддршка во секој момент. Двете удобни влошки обезбедуваат удобност и стабилност на стапалата, за да се спречи лизгање. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси. Спецификација: Дизајнирани за игра на вештачка трева Плиток профил Врвки Два дополнителни крампони на предната страна Speedskin горниште Обликувана 3D потпетица PRIMEKNIT отвор Carbitex карбонска плоча.
Подетално

Стилски и исклучително удобни, adidas X SPEEDPORTAL.1 AG машките копачки за фудбал поддржуваат моментални реакции со еластична Carbitex карбонска плоча со целосна должина. Двата дополнителни крампони на предната страна нудат дополнителна поддршка. Speedskin горништето го прегрнува стапалото за удобно вклопување. Прилагодливиот PRIMEKNIT отвор на патиката го заклучува вашето стапало, обезбедувајќи поддршка во секој момент. Двете удобни влошки обезбедуваат удобност и стабилност на стапалата, за да се спречи лизгање. Горниот дел на овие патики содржи најмалку 50% Primegreen, рециклиран материјал со високи перформанси.
Спецификација:

 • Дизајнирани за игра на вештачка трева
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Два дополнителни крампони на предната страна
 • Speedskin горниште
 • Обликувана 3D потпетица
 • PRIMEKNIT отвор
 • Carbitex карбонска плоча

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош