Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
HOKA Ancapa Low Gore-Tex
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1122017-TEBC)
HOKA

HOKA Ancapa Low Gore-Tex

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
9.990 ДЕН
Моментална цена
9.990 ДЕН
Моментална цена
9.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40 2/3 25.5
 • 8 41 1/3 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42 2/3 27
 • 9.5 43 1/3 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44 2/3 28.5
 • 11 45 1/3 29
 • 11.5 46 29.5
 • 12 46 2/3 30
 • 12.5 47 1/3 30.5
 • 13 48 31
 • 13.5 48 2/3 31.5
 • 14 49 1/3 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани имајќи го предвид одговорното производство, HOKA Anacapa Low GORE-TEX машките патики за планинарење ќе би обезбедат оптимална удобност. Тие се идеални за оние кои имаат динамичен живот во природа и освојувањето на планинските врвови го имаат во крвта. Изработени од лесна кожа, сертифицирани од Leather Working Group, овие патики носат сигурен и удобен чекор на нерамни терени. GORE-TEX мембраната во горниот дел ги одржува стапалата суви додека ја зголемува можноста за прозрачност во клучните области. Нивната разновидна силуета користи рециклирани мрежести материјали, полиестер во пределот на јазикот и врвки. Средниот ѓон направен од компресивна EVA пена ви гарантира автентична поддршка и удобност со HOKA перничињата. Технологијата Meta Rocker во раната фаза обезбедува непречена транзиција помеѓу стапалото и ногата. Vibram® Megagrip ѓонот е направен од стратешки поставени гумени делови, благодарение на кои не е потребен ѓон со цела должина, а патиките не се оптоваруваат со тежина. Овој иновативен стил применува геометриска HOKA продолжена потпетица дизајнирана за лесни чекори по патеката.Спецификација: Машки патики - планинарење Плиток модел Врвки Горен дел: кожа и материјали GORE-TEX мембрана Meta Rocker технологија Среден ѓон од EVA пена Vibram® Megagrip гумен ѓон.
Подетално

Дизајнирани имајќи го предвид одговорното производство, HOKA Anacapa Low GORE-TEX машките патики за планинарење ќе би обезбедат оптимална удобност. Тие се идеални за оние кои имаат динамичен живот во природа и освојувањето на планинските врвови го имаат во крвта. Изработени од лесна кожа, сертифицирани од Leather Working Group, овие патики носат сигурен и удобен чекор на нерамни терени. GORE-TEX мембраната во горниот дел ги одржува стапалата суви додека ја зголемува можноста за прозрачност во клучните области. Нивната разновидна силуета користи рециклирани мрежести материјали, полиестер во пределот на јазикот и врвки. Средниот ѓон направен од компресивна EVA пена ви гарантира автентична поддршка и удобност со HOKA перничињата. Технологијата Meta Rocker во раната фаза обезбедува непречена транзиција помеѓу стапалото и ногата. Vibram® Megagrip ѓонот е направен од стратешки поставени гумени делови, благодарение на кои не е потребен ѓон со цела должина, а патиките не се оптоваруваат со тежина. Овој иновативен стил применува геометриска HOKA продолжена потпетица дизајнирана за лесни чекори по патеката.
Спецификација:

 • Машки патики - планинарење
 • Плиток модел
 • Врвки
 • Горен дел: кожа и материјали
 • GORE-TEX мембрана
 • Meta Rocker технологија
 • Среден ѓон од EVA пена
 • Vibram® Megagrip гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5
  6
  6.5
  7 40 25
  7.5 40 2/3 25.5
  8 41 1/3 26
  8.5 42 26.5
  9 42 2/3 27
  9.5 43 1/3 27.5
  10 44 28
  10.5 44 2/3 28.5
  11 45 1/3 29
  11.5 46 29.5
  12 46 2/3 30
  12.5 47 1/3 30.5
  13 48 31
  13.5 48 2/3 31.5
  14 49 1/3 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош