Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground
Детски копачки
Код на производ:
(DA1333-002)
NIKE

NIKE Tiempo Legend 9 Academy Multi-Ground

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.890 ДЕН
Моментална цена
3.890 ДЕН
Цена со попуст
3.501 ДЕН
Заштеда: 389 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Како еден од најлесните Tiempo до сега, Nike Tiempo Legend 9 Academy фудбалските копачки за возрасни ви овозможуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот на плиткиот профил, редизајниран за напад. Горниот дел има подигната текстура со меки клинови од пена за прецизен дриблинг, додавање и шутирање, додека крампоните на долниот дел обезбедуваат одлично прилепување и брза промена на насоката. Целосниот редизајн на овие копачки првенствено се одразува во намалената тежина со цел да ви овозможи да бидете уште побрзи и подоминантни на теренот. Спецификација: Фудбалски копачки за возрасни За природни и синтетички подлоги Меки влошки Кожно горниште.
Подетално

Како еден од најлесните Tiempo до сега, Nike Tiempo Legend 9 Academy фудбалските копачки за возрасни ви овозможуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот на плиткиот профил, редизајниран за напад. Горниот дел има подигната текстура со меки клинови од пена за прецизен дриблинг, додавање и шутирање, додека крампоните на долниот дел обезбедуваат одлично прилепување и брза промена на насоката. Целосниот редизајн на овие копачки првенствено се одразува во намалената тежина со цел да ви овозможи да бидете уште побрзи и подоминантни на теренот.
Спецификација:

 • Фудбалски копачки за возрасни
 • За природни и синтетички подлоги
 • Меки влошки
 • Кожно горниште

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош