Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
NIKE Team Hustle D 10
Детски патики
Код на производ:
(CW6736-103)
NIKE

NIKE Team Hustle D 10

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Team Hustle D 10 се патики со издржлив дизајн и суптилен стил, што носат изглед од кошаркарското игралиште. Лесниот материјал во пределот на прстите е прозрачен и го регулира протокот на воздух за оптимална удобност. Страничните делови на горниот дел исто така се прозрачни, а областа на глуждот е дополнително заштитена со мека постава. Пенестиот среден ѓон и делот околу петицата обезбедуваат респонзивно чувство и удобна поддршка за нежните детски стапала. Гумениот ѓон е издржлив и обезбедува оптимална влечна сила и стабилност. Тинејџерите со задоволство ќе ги носат овие патики за кошарка. Спецификација: Детски патики – за кошарка Полудлабок профил Врвки Прозачно горниште Гумен ѓон .
Подетално

Nike Team Hustle D 10 се патики со издржлив дизајн и суптилен стил, што носат изглед од кошаркарското игралиште. Лесниот материјал во пределот на прстите е прозрачен и го регулира протокот на воздух за оптимална удобност. Страничните делови на горниот дел исто така се прозрачни, а областа на глуждот е дополнително заштитена со мека постава. Пенестиот среден ѓон и делот околу петицата обезбедуваат респонзивно чувство и удобна поддршка за нежните детски стапала. Гумениот ѓон е издржлив и обезбедува оптимална влечна сила и стабилност. Тинејџерите со задоволство ќе ги носат овие патики за кошарка.
Спецификација:

 • Детски патики – за кошарка
 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Прозачно горниште
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош