Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
SALOMON Xa Collider 2
Машки патики за трчање
Код на производ:
(L41431200)
SALOMON

SALOMON Xa Collider 2

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
5.490 ДЕН
Моментална цена
5.490 ДЕН
Моментална цена
5.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 39 39
 • 39.5 39.5
 • 40 40 -
 • 40.5 40.5
 • 41 41
 • 41.5 41.5
 • 42 42
 • 42.5 42.5
 • 43 43
 • 43.5 43.5
 • 44 44
 • 44.5 44.5
 • 45 45
 • 45.5 45.5
 • 46 46
 • 46.5 46.5
 • 47 47
 • 47.5 47.5
 • 48 48
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Salomon XA COLLIDER 2 се машки патики кои се дизајнирани за сите оние кои сакаат да трчаат во прекрасна природа и да откриваат нови места. Оваа сезона, го зајакнавме пределот на прстите, без да се загрози удобноста и сигурноста. Идеални за вашето outdoor трчање, овие патики се доволно широки и имаат дополнителна постава и мека ткаенина, така што удобноста го достигнува својот врв. Висококвалитетниот среден ѓон од EVA пена обезбедува оптимална апсорпција на удари, додека Contagrip® MD ѓонот обезбедува издржливост. Заштитата околу основата ги штити патиките од нечистотија. Влошката од OrthoLite® пена обезбедува сува и здрава средина за вашето стапало и подобро амортизирање. Спецификација: Плиток профил Врвки Мрежест горен дел Среден EVA ѓон Заштита на стапалото OrthoLite® газиште Contagrip® MD ѓон.
Подетално

Salomon XA COLLIDER 2 се машки патики кои се дизајнирани за сите оние кои сакаат да трчаат во прекрасна природа и да откриваат нови места. Оваа сезона, го зајакнавме пределот на прстите, без да се загрози удобноста и сигурноста. Идеални за вашето outdoor трчање, овие патики се доволно широки и имаат дополнителна постава и мека ткаенина, така што удобноста го достигнува својот врв. Висококвалитетниот среден ѓон од EVA пена обезбедува оптимална апсорпција на удари, додека Contagrip® MD ѓонот обезбедува издржливост. Заштитата околу основата ги штити патиките од нечистотија. Влошката од OrthoLite® пена обезбедува сува и здрава средина за вашето стапало и подобро амортизирање.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Среден EVA ѓон
 • Заштита на стапалото
 • OrthoLite® газиште
 • Contagrip® MD ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд SALOMON
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  39 39
  39.5 39.5
  40 40 -
  40.5 40.5
  41 41
  41.5 41.5
  42 42
  42.5 42.5
  43 43
  43.5 43.5
  44 44
  44.5 44.5
  45 45
  45.5 45.5
  46 46
  46.5 46.5
  47 47
  47.5 47.5
  48 48
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош