Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
SALOMON X Ultra 4-Gtx
Машки outdoor патики
Код на производ:
(L41288100)
SALOMON

SALOMON X Ultra 4-Gtx

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
9.290 ДЕН
Моментална цена
9.290 ДЕН
Моментална цена
9.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 39 39
 • 39.5 39.5
 • 40 40 -
 • 40.5 40.5
 • 41 41
 • 41.5 41.5
 • 42 42
 • 42.5 42.5
 • 43 43
 • 43.5 43.5
 • 44 44
 • 44.5 44.5
 • 45 45
 • 45.5 45.5
 • 46 46
 • 46.5 46.5
 • 47 47
 • 47.5 47.5
 • 48 48
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Подгответе се за сите подеми и падови со Salomon X ULTRA 4 GTX машките патики за планинарење. Агилни како патики за трчање на патеката, но стабилни, цврсти и водоотпорни, совршени за нерамен терен. Полесни и посигурни, опремени со нови карактеристики, овие патики се уште подобри во заштитата на чувствителните зглобови без да ја загрозат слободата на движењето. Ѓонот Contagrip® MA добро се прилепува на лизгав и влажен терен, давајќи ви поголема контрола, особено кога се спуштате надолу. ADV-C го штити глуждот додека обезбедува стабилност и флексибилност. Совршени се за сите авантуристи. Спецификација: Плиток профил Врвки Синтетички и текстилен горен дел GORE-TEX Водоотпорни ADV-C Contagrip ® MA ѓон.
Подетално

Подгответе се за сите подеми и падови со Salomon X ULTRA 4 GTX машките патики за планинарење. Агилни како патики за трчање на патеката, но стабилни, цврсти и водоотпорни, совршени за нерамен терен. Полесни и посигурни, опремени со нови карактеристики, овие патики се уште подобри во заштитата на чувствителните зглобови без да ја загрозат слободата на движењето. Ѓонот Contagrip® MA добро се прилепува на лизгав и влажен терен, давајќи ви поголема контрола, особено кога се спуштате надолу. ADV-C го штити глуждот додека обезбедува стабилност и флексибилност. Совршени се за сите авантуристи.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Синтетички и текстилен горен дел
 • GORE-TEX
 • Водоотпорни
 • ADV-C
 • Contagrip ® MA ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд SALOMON
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  39 39
  39.5 39.5
  40 40 -
  40.5 40.5
  41 41
  41.5 41.5
  42 42
  42.5 42.5
  43 43
  43.5 43.5
  44 44
  44.5 44.5
  45 45
  45.5 45.5
  46 46
  46.5 46.5
  47 47
  47.5 47.5
  48 48
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош