Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
NIKE Zion 1
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DA3130-101)
NIKE

NIKE Zion 1

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zion 1 патиките за кошарка се создадени за поинакво искуство со движењето. Овој модел, како ниеден друг зрачи со брзина, неверојатни перформанси и автентичен стил. Технологијата за амортизирање - Air Strobel, кој се простира по целата должина на средниот ѓон, се комбинира со Zoom Air единицата пределот на прстите, за чувство на сигурност и удобност. Овие патики се лесни, стабилни и цврсти, со агресивен гумен ѓон кој обезбедува повеќенасочно движење. За играчите кои остануваат на прсти, се движат динамично и странично, постои иновативен систем на врзување, со странични јамки. Динамичниот и флексибилен јазик вклучува насочени области обложени со мека постава, за да се намали притисокот и да се додаде удобност на горниот дел од стапалото, без дополнителна тежина. Спецификација: Патики за кошарка Засилен систем на врзување Горен дел: текстил, синтетика Air Strobel во средниот ѓон Zoom Air единица во пределот на прстите Гумен ѓон Боја: multicolor.
Подетално

Nike Zion 1 патиките за кошарка се создадени за поинакво искуство со движењето. Овој модел, како ниеден друг зрачи со брзина, неверојатни перформанси и автентичен стил. Технологијата за амортизирање - Air Strobel, кој се простира по целата должина на средниот ѓон, се комбинира со Zoom Air единицата пределот на прстите, за чувство на сигурност и удобност. Овие патики се лесни, стабилни и цврсти, со агресивен гумен ѓон кој обезбедува повеќенасочно движење. За играчите кои остануваат на прсти, се движат динамично и странично, постои иновативен систем на врзување, со странични јамки. Динамичниот и флексибилен јазик вклучува насочени области обложени со мека постава, за да се намали притисокот и да се додаде удобност на горниот дел од стапалото, без дополнителна тежина.
Спецификација:

 • Патики за кошарка
 • Засилен систем на врзување
 • Горен дел: текстил, синтетика
 • Air Strobel во средниот ѓон
 • Zoom Air единица во пределот на прстите
 • Гумен ѓон
 • Боја: multicolor

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош