Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
Детски патики
Код на производ:
(DC5216-003)
NIKE

NIKE Air Zoom Crossover

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Zoom Crossover се женски патики за кошарка дизајнирани за тинејџерки кои се подготвени да ја променат иднината на играта. Нивниот дизајн беше инспириран од женската лига, а името го добија по ненадминливата, омилена акција на теренот. Благодарение на единицата Zoom Air, едноставно ќе летате во нив. Графиката и дизајнот се врзуваат со познатата колекција на женска кошаркарска Nike Swoosh Fly опрема. Во нив лесно можете да го промените правецот на движење или да застанете во дел д секундата, бидејќи овие патики ви овозможуваат стабилност, удобност и забрзување. Гумениот ѓон обезбедува насочена потпора за стапалата и одлично прилепување на земја. Фино ткаениот текстилен горен дел е дизајниран да го „заклучи“ стапалото и да обезбеди поголема удобност, а со тоа ја намалува можноста за повреди на теренот. Циркулацијата на воздухот е континуирана, а чувството на удобност и суви стапала е постојано. Делот околу зглобот обезбедува одлична поддршка и безбедност за време на играта. Спецификација: Прозрачно горниште Гумен ѓон за добро прилепување на површина Zoom Air за подобар скок Заштита на зглобовите Класично врзување Плиток профил.
Подетално

Nike Air Zoom Crossover се женски патики за кошарка дизајнирани за тинејџерки кои се подготвени да ја променат иднината на играта. Нивниот дизајн беше инспириран од женската лига, а името го добија по ненадминливата, омилена акција на теренот. Благодарение на единицата Zoom Air, едноставно ќе летате во нив. Графиката и дизајнот се врзуваат со познатата колекција на женска кошаркарска Nike Swoosh Fly опрема. Во нив лесно можете да го промените правецот на движење или да застанете во дел д секундата, бидејќи овие патики ви овозможуваат стабилност, удобност и забрзување. Гумениот ѓон обезбедува насочена потпора за стапалата и одлично прилепување на земја. Фино ткаениот текстилен горен дел е дизајниран да го „заклучи“ стапалото и да обезбеди поголема удобност, а со тоа ја намалува можноста за повреди на теренот. Циркулацијата на воздухот е континуирана, а чувството на удобност и суви стапала е постојано. Делот околу зглобот обезбедува одлична поддршка и безбедност за време на играта.
Спецификација:

 • Прозрачно горниште
 • Гумен ѓон за добро прилепување на површина
 • Zoom Air за подобар скок
 • Заштита на зглобовите
 • Класично врзување
 • Плиток профил

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош