Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
Машки патики за трчање
Код на производ:
(FY6682)
adidas

adidas Duramo Sl

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
3.488 ДЕН
Моментална цена
3.488 ДЕН
Моментална цена
3.488 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни и за други видови тренинзи во теретана или на отворено. Тие се многу лесни, удобни и обезбедуваат беспрекорна удобност. Тие се одликуваат со издржлив мрежест горен дел кој обезбедува прозрачност и пријатно ладење за време на топлите денови. Модерните детали внесуваат елеганција во вашиот спортски стил. Горниот дел има панели кои го поддржуваат стапалото при странични движења и постојани промени во брзината. Гумениот ѓон ви дава стабилна основа и го штити вашето стапало од лизгање, додека Lightmotion технологијата на средниот ѓон го амортизира секој ваш чекор. Благодарение на OrthoLite® влошката ќе уживате во совршена удобност и врвни перформанси. Доколку разновидноста ве мотивира и ви дава дополнителна желба за тренирање, овие машки патики се вистинскиот избор за вас. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил/врвки Мрежест горен дел Гумен ѓон Lightmotion среден ѓон OrthoLite® влошка Боја: црвена Код на производ: FY6682.
Подетално

adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни и за други видови тренинзи во теретана или на отворено. Тие се многу лесни, удобни и обезбедуваат беспрекорна удобност. Тие се одликуваат со издржлив мрежест горен дел кој обезбедува прозрачност и пријатно ладење за време на топлите денови. Модерните детали внесуваат елеганција во вашиот спортски стил. Горниот дел има панели кои го поддржуваат стапалото при странични движења и постојани промени во брзината. Гумениот ѓон ви дава стабилна основа и го штити вашето стапало од лизгање, додека Lightmotion технологијата на средниот ѓон го амортизира секој ваш чекор. Благодарение на OrthoLite® влошката ќе уживате во совршена удобност и врвни перформанси. Доколку разновидноста ве мотивира и ви дава дополнителна желба за тренирање, овие машки патики се вистинскиот избор за вас.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил/врвки
 • Мрежест горен дел
 • Гумен ѓон
 • Lightmotion среден ѓон
 • OrthoLite® влошка
 • Боја: црвена
 • Код на производ: FY6682

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 26.3
  9 43 1/3 26.7
  9- 44 27.1
  10 44 2/3 27.6
  10- 45 1/3 28
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 30.5
  12- 48 29.7
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош