Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Venture Runner
NIKE Venture Runner
NIKE Venture Runner
NIKE Venture Runner
NIKE Venture Runner
NIKE Venture Runner
Машки патики
Код на производ:
(CK2944-011)
NIKE

NIKE Venture Runner

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Цена со попуст
3.368 ДЕН
Заштеда: 1.122 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Venture Runner се машки патики за трчање посветени на моделот од 80-тите кој е икона на тркачката револуција. Нагласените шевови, особено флексибилниот горен дел и малата пластична плочка со брендот додаваат свежи иновации во класичниот дизајн, додека влошката и мрежата обезбедуваат посебна удобност. Средниот ѓон од пена обезбедува поддршка во текот на денот, додека меката обвивка околу зглобот додава удобност. Горниот дел од велур дава ретро, инспириран изглед, додека мрежестиот материјал обезбедува прозрачност. Точките со рефлективен материјал, цик-цак шевовите и пластичната „NIKE SPORTSWEAR“ плоча околу петицата се модерни, врвни детали. Инспириран од waffle дизајнот, гумениот ѓон носи визуелно препознатливо Nike наследство, истовремено обезбедувајќи извонредено прилепување на површина и долготрајност. Тенката, пластична TPU плоча од околу петицата придонесува за стабилност. Спецификација: Врвки / плиток профил Нагласени шевови Особено флексибилен горен дел од велур и мрежа Среден ѓон со пена за поддршка и удобност Гумен waffle ѓон.
Подетално

Nike Venture Runner се машки патики за трчање посветени на моделот од 80-тите кој е икона на тркачката револуција. Нагласените шевови, особено флексибилниот горен дел и малата пластична плочка со брендот додаваат свежи иновации во класичниот дизајн, додека влошката и мрежата обезбедуваат посебна удобност. Средниот ѓон од пена обезбедува поддршка во текот на денот, додека меката обвивка околу зглобот додава удобност. Горниот дел од велур дава ретро, инспириран изглед, додека мрежестиот материјал обезбедува прозрачност. Точките со рефлективен материјал, цик-цак шевовите и пластичната „NIKE SPORTSWEAR“ плоча околу петицата се модерни, врвни детали. Инспириран од waffle дизајнот, гумениот ѓон носи визуелно препознатливо Nike наследство, истовремено обезбедувајќи извонредено прилепување на површина и долготрајност. Тенката, пластична TPU плоча од околу петицата придонесува за стабилност.
Спецификација:

 • Врвки / плиток профил
 • Нагласени шевови
 • Особено флексибилен горен дел од велур и мрежа
 • Среден ѓон со пена за поддршка и удобност
 • Гумен waffle ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош