Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY
Женски патики за тенис
Код на производ:
(1042A165-402)
ASICS

ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
0 ДЕН
Моментална цена
6.390 ДЕН
Цена со попуст
5.112 ДЕН
Заштеда: 1.278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 35.5 22.5
 • 5.5 36 22.75
 • 6 37 23
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 39 24.5
 • 8 39.5 25
 • 8.5 40 25.25
 • 9 40.5 25.5
 • 9.5 41.5 26
 • 10 42 26.5
 • 10.5 42.5 27
 • 11 43.5 27.5
 • 11.5 44 28
 • 12 44.5 28.5
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY се женски патики за тенис кои максимално ја користат модерната технологија. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Главната карактеристика на овие патики е стабилноста што ви е потребна додека се движите по основната линија, за да можете да го фокусирате целото внимание на топчето. Патиките се одликуваат со плиток профил и со класични врвки. Горниот дел на патиката е изработен од синтетичка кожа и текстил, што придонесува за издржливост и ги подобрува перформансите при промена на правецот на движење. GEL технологијата во предниот и задниот дел на стапалото обезбедува супериорно амортизирање, додека WINGWALL™ технологијата ја подобрува стабилноста. AHAR® Plus ѓонот е издржлив обезбедува подобро прилепување на површина. Без разлика дали играте тенис професионално или рекреативно, овие ASICS патики се вашиот идеален избор. Спецификација: Женски патики за тенис Горен дел: синтетичка кожа и текстил Класичен начин на врзување Плиток профил WINGWALL™ технологија GEL технологија AHAR® Plus ѓон.
Подетално

ASICS GEL-CHALLENGER 13 CLAY се женски патики за тенис кои максимално ја користат модерната технологија. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Главната карактеристика на овие патики е стабилноста што ви е потребна додека се движите по основната линија, за да можете да го фокусирате целото внимание на топчето. Патиките се одликуваат со плиток профил и со класични врвки. Горниот дел на патиката е изработен од синтетичка кожа и текстил, што придонесува за издржливост и ги подобрува перформансите при промена на правецот на движење. GEL технологијата во предниот и задниот дел на стапалото обезбедува супериорно амортизирање, додека WINGWALL™ технологијата ја подобрува стабилноста. AHAR® Plus ѓонот е издржлив обезбедува подобро прилепување на површина. Без разлика дали играте тенис професионално или рекреативно, овие ASICS патики се вашиот идеален избор.
Спецификација:

 • Женски патики за тенис
 • Горен дел: синтетичка кожа и текстил
 • Класичен начин на врзување
 • Плиток профил
 • WINGWALL™ технологија
 • GEL технологија
 • AHAR® Plus ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Тенис
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 35.5 22.5
  5.5 36 22.75
  6 37 23
  6.5 37.5 23.5
  7 38 24
  7.5 39 24.5
  8 39.5 25
  8.5 40 25.25
  9 40.5 25.5
  9.5 41.5 26
  10 42 26.5
  10.5 42.5 27
  11 43.5 27.5
  11.5 44 28
  12 44.5 28.5
  13
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1042A151-500
  4.242 ДЕН
  Заштеда 15%
  4.990 ДЕН
  Помош