Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
NIKE MD Valiant
Детски патики
Код на производ:
(CN8558-004)
NIKE

NIKE MD Valiant

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.163 ДЕН
Заштеда: 927 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10\.C 27.5 16.5
 • 11C 28 17
 • 11\.C 28.5 17.5
 • 12C 29.5 18
 • 12\.C 30 18.5
 • 13C 31 19
 • 13\.C 31.5 19.5
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike MD Valiant детските lifestyle патики нè враќаат во минатото со мешавина од детали од 80-тите. Покрај тоа, моделот MD Valiant е полн со историја. Овие секојдневни патики се инспирирани од класичниот Nike модел од 80-тите, со горниште од текстил и велур, како и Swoosh дизајн и препознатливи шевови. Мекото, пенесто газиште ја обезбедува потребната удобност, додека ѓонот со познатата waffle шара нуди флексибилност и долготрајност. Спецификации: Плиток профил Врзување со врвки Горен дел од текстил и велур Пенесто газиште Swoosh дизајн Гумен ѓон.
Подетално

Nike MD Valiant детските lifestyle патики нè враќаат во минатото со мешавина од детали од 80-тите. Покрај тоа, моделот MD Valiant е полн со историја. Овие секојдневни патики се инспирирани од класичниот Nike модел од 80-тите, со горниште од текстил и велур, како и Swoosh дизајн и препознатливи шевови. Мекото, пенесто газиште ја обезбедува потребната удобност, додека ѓонот со познатата waffle шара нуди флексибилност и долготрајност.
Спецификации:

 • Плиток профил
 • Врзување со врвки
 • Горен дел од текстил и велур
 • Пенесто газиште
 • Swoosh дизајн
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10"C 27.5 16.5
  11C 28 17
  11"C 28.5 17.5
  12C 29.5 18
  12"C 30 18.5
  13C 31 19
  13"C 31.5 19.5
  1Y 32 20
  1"Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2"Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3"Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4"Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5"Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6"Y 39 24.5
  7Y 40 25
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош