Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
ASICS GEL-ROCKET 10
Код на производ:
(1071A054-106)
ASICS

ASICS GEL-ROCKET 10

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
0 ДЕН
Моментална цена
4.190 ДЕН
Цена со попуст
3.352 ДЕН
Заштеда: 838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-ROCKET 10 се машки патики за одбојка кои комбинираат класични и модерни детали. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Скоковите ќе бидат амортизирани на вистински начин. Овие патики се создадени за играње на сите позиции и можете да ги користите за други спортови во затворен простор. Патиките се одликуваат со плиток профил и со класични врвки. Горниот дел на патиката е изработен од синтетичка кожа и текстил, што придонесува за издржливост и ги подобрува перформансите при промена на правецот на движење. GEL технологијата во задниот дел на стапалото ги апсорбира сите удари од земјата, додека Trusstic технологијата во средниот ѓон правилно ја следи флексибилноста на вашите движења. Без разлика дали играте одбојка професионално или рекреативно, овие ASICS патики се вашиот идеален избор. Спецификација: Машки патики за одбојка Горен дел: синтетичка кожа и текстил Класични врвки Плиток профил Trusstic технологија GEL технологија Гумен ѓон.
Подетално

ASICS GEL-ROCKET 10 се машки патики за одбојка кои комбинираат класични и модерни детали. Тие ви носат нова димензија на удобност и поддршка на теренот. Скоковите ќе бидат амортизирани на вистински начин. Овие патики се создадени за играње на сите позиции и можете да ги користите за други спортови во затворен простор. Патиките се одликуваат со плиток профил и со класични врвки. Горниот дел на патиката е изработен од синтетичка кожа и текстил, што придонесува за издржливост и ги подобрува перформансите при промена на правецот на движење. GEL технологијата во задниот дел на стапалото ги апсорбира сите удари од земјата, додека Trusstic технологијата во средниот ѓон правилно ја следи флексибилноста на вашите движења. Без разлика дали играте одбојка професионално или рекреативно, овие ASICS патики се вашиот идеален избор.
Спецификација:

 • Машки патики за одбојка
 • Горен дел: синтетичка кожа и текстил
 • Класични врвки
 • Плиток профил
 • Trusstic технологија
 • GEL технологија
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Одбојка
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5
  15
  5.5 38 24
  6 39 24.5
  6.5 39.5 25
  7 40 25.5
  7.5 40.5 25.5
  8 41.5 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43.5 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 28.5
  11.5 46 29
  12 46.5 29.5
  12.5 47 30
  13
  13.5
  14
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош