Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(DA1332-616)
NIKE

NIKE Jr. Tiempo Legend 9 Club IC

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club IC се детски патики за фудбал кои се најлесната верзија на овој модел досега. Тие обезбедуваат супериорна удобност и стабилност што ги подготвува децата да играат внатре, на терен или на улица. Горниот дел од синтетичка кожа е издржлив и има нагласена текстура на предниот дел за подобар контакт со топката. Мрежестото јазиче обезбедува поголема прозрачност при интензивно загревање. Гумениот ѓон е дизајниран да овозможува повеќенасочно влечење, на терен, улица и внатрешни површини. Спецификација: Детски патики за фудбал За игра на внатрешни и надворешни терени Горен дел: синтетика, текстил Мрежа за вентилација Гумен ѓон.
Подетално

Nike Jr. Tiempo Legend 9 Club IC се детски патики за фудбал кои се најлесната верзија на овој модел досега. Тие обезбедуваат супериорна удобност и стабилност што ги подготвува децата да играат внатре, на терен или на улица. Горниот дел од синтетичка кожа е издржлив и има нагласена текстура на предниот дел за подобар контакт со топката. Мрежестото јазиче обезбедува поголема прозрачност при интензивно загревање. Гумениот ѓон е дизајниран да овозможува повеќенасочно влечење, на терен, улица и внатрешни површини.
Спецификација:

 • Детски патики за фудбал
 • За игра на внатрешни и надворешни терени
 • Горен дел: синтетика, текстил
 • Мрежа за вентилација
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош